Суспільство

Легалізувати самобуди можна до 2013 року

14 січня 2011, 12:47

Верховна рада продовжила до 1 січня 2013 року можливість прийняття в експлуатацію самовільно зведених житлових будов - самобудів, побудованих до 31 грудня 2009 року.

За прийняття в цілому відповідного законопроекту № 7418 "Про регулювання містобудівної діяльності" 13 січня проголосувало 296 депутатів при мінімально необхідних 226, інформують "Українські новини".

Дана норма стосується індивідуальних житлових будинків, садових і дачних будинків, господарських присадибних будівель і споруд, прибудов до них, громадських споруд першої і другої категорії складності.

Прийняття таких об'єктів в експлуатацію безкоштовно здійснюється інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю за результатами технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж.

Для цього обов'язково наявність документа, що свідчить про право власності чи користування земельною ділянкою, де знаходиться об'єкт.

Нагадаємо, раніше дозвіл на узаконення самовільно збудованого житла діяло до 2011 року.

Ініціатива про продовження легалізації самобудів до 2013 року належить Міністерству регіонального розвитку та будівництва, з 9 грудня 2010 року - Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

За даними екс-міністра регіонального розвитку та будівництва Володимира Яцуби, на червень 2010 року в країні нараховувалося близько 200 тис. самовільно зведених житлових будівель.

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі