Суспільство

Ліфт під балкон розкіш, чи вимушена міра: кому при багатоповерхівках Вінниці встановлюють персональні підіймачі. Фото

23 квітня 2021, 11:25

На стіні однієї з багатоповерхівок у Вінниці з’явився ліфт під самий балкон. Лоджія спроєктована так, що дверцята виходять до підіймача. Внизу акуратно вимащена цементом стежка до загальної дороги. Розкіш, чи вимушена міра, ми спробували дізнатися.

«Там дівчина інвалід. Можливо, у когось були кошти для того, щоб профінансувати дану ідею. І, щоб не тривожити нікого цими відкидними пандусами», - розповів нам житель сусіднього будинку Вадим.

Ми спробували зв’язатися з цією жінкою, але спілкуватися з журналістами вона відмовилася. Лише зазначила, підіймач була вимушена встановлювати. У під’їзді, де мешкає, проміжок від загального ліфта до виходу розділяє кілька високих сходинок. Свій ліфт придбала за власний кошт. У скільки він обійшовся, не розповіла, але уточнила – для неї це було задорого.

«Це дуже хороша альтернатива. Ну, на другий поверх це зручніше зробити. Якщо ми говоримо про вищі поверхи, то там. Звичайно, я думаю, це така конструкція можливо, трошки небезпечна», - прокоментувати зручності ліфта для людей з інвалідністю нам допомогла Людмила Нецкіна, голова правління громадської організації «Гармонія». -«Я прибічник житла на першому поверсі. Так, як підіймач – це така річ, може зламатися. Можуть електроенергію вимкнути. Проте, є люди, які не мають змоги перебратися у нове житло. Або їм подобається їх квартира. А ліфт у цьому разі, це дійсно гарна альтернатива»

У Вінниці кількість людей, які пересуваються на інвалідному візку постійно зростає.

«Це більше півтисячі людей, а може, й всі 700. До Вінниці все частіше переїжджає молодь, яка пересувається на візках. Тому що наша інфраструктура дозволяє людині з інвалідністю бути тут самостійною та незалежною. Людина може працювати, займатися своїми справами, не будучі залежною від когось. Піти до лікарні, елементарно відпочити з друзями. На щастя, у нас доступний громадський транспорт. Незабаром у місті випустять на лінію ще кілька тролейбусів власного виробництва. Ті адаптовані для нас. Чимало об’єктів, які реконструюються, або будуються. Ми, своєю чергою намагаємося надавати свої рекомендації. Внести своє бачення. Інколи, архітектори та проєктанти не розуміють, чому пандус має бути 1 до 12, а не один до десяти», - зауважила Людмила.

Для комфорту та доступності, під під’їздами багатоповерхівок, з минулого року почали встановлювати ось такі підіймачі.

«В рамках програми капітальний ремонт у житловому фонду, одним з не менш важливих процесів – є доступність співвласників будинків до під’їздів. На сьогодні облаштовуються коштом коштів міського бюджету. Непоодинокі випадки є, коли самі співвласники мають намір і готові до співфінансування на ці заходи. Пандуси можуть сягати 40-50 метрів. Займають значну територію двору. За міський бюджет, торік, облаштували два таких підіймач. Протягом цього року ще буде встановлено. Дешевше і краще візуально виглядає саме підіймач. По ДБН-ах є певні нахили по висоті сходинок. Коли ми говоримо про метр, два метри сходинки, зрозуміло, що тут конструкція буде досить масивна. Там буде значна кількість метражу по металу. Зрозуміло, що це здорожує вартість. Така конструкція може коштувати - 200 і 300 тисяч гривень такий пандус. Коштує у межах 100 тисяч гривень. Враховуючи, менший обсяг території під підіймач, легше облаштувати його. Незначне споживання електроенергії. Двигуни, які здійснюють підйом, менше споживають електроенергії», - прокоментував Роман Фурман, директор Департаменту житлового господарства у Вінниці.

Аби самостійно встановити ліфт до квартири, необхідно мати необхідно зібрати чимало дозволів та документів про безпечність конструкції.

«Починати треба з дозволів на подібні конструкції і з підтвердженнями про безпечність як для людини, яка буде цим ліфтом пересуватися, так і для мешканців, які є поряд. Також вся технічна документація. Письмова згода мешканців будинку. У першу чергу тих сусідів, чиї помешкання межують із тим, де буде вмонтований підіймач. В ідеалі, якщо ліфт єднають до електричної мережі будинку, на нього має бути окремо встановлений лічильник. Але, чим вищий поверх, тим складніша конструкція. Я вважаю, що більше третього поверху встановлювати не можна», - Сергій Брацлавський, начальник міського комунального підприємства «Управляюча компанія «Київська».

Підприємці, які займаються перепродажем вживаних автомобілів, рекомендують звернути увагу підіймач від іноземних рейсових автобусів.

«Працюють на гідравлічній системі. Підіймають, як правило, від 12 Вольтів, звичайного акумулятора. Цього акумулятора вистачає приблизно заряду на місяць-півтора. Зарядити його вартує буквально кілька гривень. Але вага у нього пристойний. Близько ста кілограм. 120-ть», - зауважив нам Володимир.

Ми також зателефонували до підприємств, які займаються виготовленням та монтажем ліфтів для людей з інвалідністю. Ми задали такі параметри: висота 15 метрів на зовнішній стіні житлового приміщення. Люлька 120 на 100 сантиметрів. Вага візка з людиною – 150 кілограмів. Обійдеться такий від 88 тисяч гривень.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця ліфт балкон підіймач інвалідність візки доступність комфорт 
Матеріали по темі