Суспільство

Лікарі відмічають зниження кількості хворих на рак у Вінницькій області

31 січня 2017, 17:47

 У Вінницькій області в 2016 році знизилась кількість онкохворих, порівняно з 2015 – 2014 роками. Зменшився і відсоток смертності внаслідок онкологічних захворювань.

Про це повідомляє департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації за інформацією головного лікаря обласного клінічного онкодиспансеру Володимира Шамрая.

«На Вінниччині а 2016 році було зареєстровано 5578 випадків вперше виявлених онкохворих. Цей показних значно менший ніж у попередні роки. На обліку в обласному канцер-реєстрі перебувають 41 тис. 668 осіб. Я хочу наголосити на тому, що рак це не вирок і його можна вилікувати. Кількість хворих на рак в області зменшується. Так у 2014 році їх кількість становила 369,7 на 100 тис., в 2015 — 364,3, в 2016 - 362,2. Летальність хворих щороку у Вінницькій області також поступово зменшується. В 2014 році вона становила 2015 — 7,7%, 2016 — 7%. Показник летальності онкохворих до року доводить адекватність і якість надання спеціалізованої онкологічної допомоги», - повідомив головний лікар.

В 2017 році з обласного бюджету планують виділити 47 млн. гривень на програму «Онкологія».

«За відсутністі загальнодержавної програми «Онкологія», термін дії якої закінчився в минулому році, на Вінниччині прийнято обласну програму, загальний кошторис якої на найближчі 5 років складає 367 мільйонів гривень. Програма передбачає забезпечення Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру препаратами для проведення хіміотерапії і поступове технічне переоснащення закладу: придбання сучасного комп'ютерного томографа, цифрового рентген-комплексу, сучасних апаратів для ШВЛ, сучасної установки для проведення брахітерапії для відділення променевої терапії, декількох зварювальних апаратів для операційної, датчику для апарату УЗД, сучасної лапароскопічної стійки.

За рахунок коштів з державного бюджету планується придбати сучасний лінійний прискорювач, який вкрай необхідний для променевого лікування онкологічних хворих. Обласна програма «Онкологія» передбачає фінансування онкологічної галузі на 2017 рік в межах 47 млн. грн.», - повідомив присутніх Володимир Шамрай.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: онкологія 
Матеріали по темі