Суспільство

Лікійські гробниці та місто-привид. Вінничанам показали «античну» Туреччину

21 липня 2017, 18:05

 Фетхіє - один з найкрасивіших регіонів Туреччини, де мальовничі бухти, блакитна гладь моря та гірське повітря з ароматами квітів. До цієї місцини можна дістатись прямо з Вінницького аеропорту, скориставшись рейсом на Даламан. Окрім пляжного відпочинку в комфортних готелях, які обирають переважно європейці, в даній місцевості є багато цікавих туристичних об’єктів. Там можна побачити античні міста, лікійські гробниці, долину метеликів та півтораметрових черепах «Карета-Карета».

В Фетхіє відносно недавно став розвиватись туризм, адже дана місцина є природним заповідником і до 2000-х років там було заборонено зводити високі будівлі, жили за рахунок сільського господарства.

Колись дана місцина мала назву Термессос - одне з найбільших міст Лікії, засноване в VII столітті до нашої ери, через яке проходив Лікійський путь. Він веде від сучасного Олюденіза до Анталії. В 133 році Фетхіє став частиною Римської імперії. Після розподілу Римської імперії на Східну і Західну, назву міста було замінено на Анастасіополь, згодом місто перейменували на Мегрі і тільки в 1934 р. воно отримало свою сучасну назву – Фетхіє.

Багатовікова історія регіону та неймовірні краєвиди приваблюють туристів зі всього світу. В самому місті Фетхіє зберігся античний театр, який датується ІІ сторіччям до нашої ери. Тут проводились загальні зібрання міської еліти і приймались доленосні рішення.

 

Неподалік Фетхіє є покинуте місто Каякей, яке місцева влада перетворює на туристичну «родзинку».

«Засновниками міста були греки в 2 столітті до нашої ери. Тут до 1922 року проживало до 20 тисяч населення і було біля 4 – 5 тисяч домів. Греки переїхали з цього місця, а турки не захотіли тут жити, після чого місто отримало назву місто-привид.

В кожному будинку тут можна побачити образи (ікони - ред). Після землетрусу в 1950 році місто було повністю зруйноване. Єдина будівля, на якій вціліла покрівля – православна церква. Після землетрусу Каякей стали називати містом-привидом. Зараз міністерством культури та туризму Туреччини на даному місці створено місто-музей. Влада працює з ЮНЕСКО над тим, щоб місто стало повноцінним туристичним об’єктом», - розповідає представник туроператора «TPG» Муса Сулейманов.

 

Ще один об’єкт в регіоні, який варто побачити - унікальні лікійські гробниці на узбережжі річки Дальян. Вони збудовані в IV столітті до нашої ери. За багато століть гробниці неодноразово грабували та руйнували. Але залишились колони, які ніби є частиною скелі, що височіє над річкою.

 

Природні багатства регіону не залишають байдужими туристів. Неподалік Фетхіє, є неймовірний Черепаховий пляж, (Iztuzu), який облюбували черепахи Карета - Карета для відкладання яєць та вирощування потомства. Гостей туди возять човном по річці Дальян. Піщаний пляж протяжністю біля 6 кілометрів облаштований парасолями, шезлонгами а кабінками для перевдягання. Це ідеальне місце для відпочинку з дітьми – вхід у море досить пологий. Щоправда пляж закритий для відвідування ввечері та до 8-ї години ранку, щоб не заважати розмноженню рідкісного виду черепах. Вздовж моря по пляжу встановлені спеціальні сітки – це місця, де черепахи відклали яйця.

 

Ще одним з найяскравіших місць регіоні в Фетхіє є Долина метеликів – територія заповідника, яка розміщується в підніжжя гори Вabadag. Мільйони метеликів різних видів вкривають дерева та гострі каміння.

 

 

 

 

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: місто 
Матеріали по темі