Суспільство

Лінії замість мазків пензля. Художник, що створив новий стиль живопису, показав у Вінниці свої картини. Фоторепортаж

22 серпня 2019, 14:08

21 серпня у Вінниці відкрилася виставка народного художника України Володимира Слєпченка «Пороги моєї землі». Представлено понад 60 картин.

У Вінницькому художньому музеї серія портретів «Галерея портретів славетних українців» і «Літературна еліта України», «Обличчя війни», а також цикли: «Життя», «Революція Гідності. В приміщенні обласного краєзнавчого музею представлено історико-філософську тематику.

«Я входжу в поняття як «стиль» дуже серйозно. Він виділяється масштабним колом мистецтвознавців, стиль підхоплює кілька різних художників, які починають його використовувати у своїй творчості. Але я поки що так скромно називаю це манерою – «артлайн», або мистецтво лінії», – розповідає Вінниця.info Володимир Слєпченко.

Портрети відомих письменників, художників, церковних діячів – написані авторською технікою «артлайн». Із горизонтальних та вертикальних ліній художник створює портрети людей. Пояснює, що на полотні втілено рух, час та простір, з яких вже виникають обличчя людей. Серія портретів «Обрані часом» почалася із зображення Тараса Шевченка.

«Я почав розробляти цю манеру з портрету Тараса Шевченка. Власне, я тоді ще нічого про це не знав. Відкриттям було те, що я їхав в черговий раз в авто, а за вікном побачив миготіння на великій швидкості дерев, будинки і я подумав, що це підказка. Чому не показати в русі зображення засобами переривчастих ліній? Коротші, довші, можливо, до крапочки доходять. Я почав експериментувати. Деякі наробки були по технологіям, а потім хотілося показати майже безконтурний образ», – каже Володимир Слєпченко.

Володимир Слєпченко зазначає, що під кожну картину підкладає філософське значення.

«Кожен митець, починаючи від Леонардо да Вінчі та інших класиків епохи ренесансу, вони під свої твори підкладали дуже широкі дослідження. Шукали, з чого складаються кольори, чому їх змішують. До прикладу, на старовинних полотнах небо зображається прозорим, тому що на той час не могли знайти кольору. Через перемелені рештки дорогоцінного каміння досягали такої прозорості», – додає художник.

В приміщенні обласного краєзнавчого музею також представлені сюжетні картини філософського змісту.

Виставка триватиме до 6 жовтня.Вінниця.info

Теги: художник картини Володимир Слєпченко 
Матеріали по темі