Суспільство

Ліричні мелодії бандури у центрі Вінниці. Історія вуличного музиканта-імпровізатора. Фото. Відео

25 квітня 2018, 12:46

20-річного бандуриста Івана Степанова більшість вінничан та гостей міста бачили на Європейській площі у Вінниці. Молодий музикант грає імпровізаційні мелодії. Ранком 25 квітня він знову на своєму звичному місці - при вході до скверу з боку вулиці Соборна. Хлопець сирота, грою на бандурі заробляє на навчання у виші.

«А вмієш грати «Аве Марія»?», - запитує у музиканта один з перехожих.

Іван відповідає, що спеціально її не вивчав. Більшість з його репертуару – імпровізація.

«Найчастіше перехожі запитують, чи можу зіграти «Мурку». Доводиться їх розчаровувати, я лише імпровізую, починаю з одного-двох акордів, а далі повна імпровізація. Те, що у мене у цю хвилину на душі», - каже.

Іван родом з Одеси. Навчається на юридичному факультеті у Чернівцях.

«У Чернівцях я жив деякий час. У 10-річному віці ми туди переїхали жити з батьками. Але три роки тому батьків не стало. Їх забрала онкологічна хвороба. Я одружений. Із своєю майбутньою дружиною познайомився у 13-ть років. Щоб утримувати родину та заробляти гроші на навчання, став вуличний музикантом. Мені подобається грати, дарувати людям музику. У Вінниці мою творчість сприймають найкраще. Київ, Львів, Чернівці та Київ, вони розбалувані, там більше бандуристів», - продовжує музикант.  

Степанов розповідає, гру на бандурі вивчав спочатку у музичній школі, потім ще один рік у музичному училищі, яке довелося залишити.

«Коли батьків не стало, я переїхав до своєї бабусі в Одесу. Але згодом і її не стало. Я доглядав її до останніх днів», - у цей момент Іван стримує емоцію, говорити про близьких, яких втратив, йому боляче.

Заробляє на життя Іван на інструменті, який десять років тому йому подарували батьки. Тому ця бандура для нього має неабияку цінність. Її хлопець оздобив ілюмінаційною стрічкою, яка у вечірню пору року мерехтить. 

 

Вiнниця.info

Теги: Вінниця історія бандура музиканта 
Матеріали по темі