Суспільство

Лісники Вінниччини підготували мільйон новорічних ялинок, які вирощували без шкоди довкіллю

24 листопада 2020, 10:22

У грудні лісники Вінниччини почнуть порубку ялинок до святкування Різдвяних свят. Для реалізації готові представити близько мільйона новорічних дерев на різний смак: смахсосна звичайна, сосна палласа, ялина європейська, ялина біла, ялина голуба, ялиця біла.

Повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарство.

«Щороку в грудні передбачається проведення рубок догляду за лісом в загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна вибрати, або відсортувати близько 1 млн. шт. новорічних ялинок. Можна придбати ялинку у горщику, щоб потім висадити у відкритий грунт, попередньо отримавши фаховий інстуктаж із догляду», - зауважують там.

Аби не шкодити довкіллю, державні лісогосподарські підприємства Вінниччини новорічні ялинки вирощують на спеціальних плантаціях.

«Шкілках або землях, не придатних для створення лісів. Приміром, під лініями електромереж, де неможливо вирощувати дерева. Крім того, за молодими насадженнями проводяться постійні догляди протягом 5-6 років. Це приблизно те саме, коли аграрії вирощують для споживання овочі, фрукти, трави, квіти. Держлісгоспи нашої області на площі близько 5 тис. га створені спеціальні плантації новорічних ялинок, де зростає 15 мільйонів одиниць хвойних дерев різних порід та віку», - кажуть лісники.

Усі ялинки марковані самоклейними етикетками або пластмасовими бирками-стяжками. За номером на цих уніфікованих засобах можна перевірити легальність заготовленого новорічного деревця. На сайтах ДП «ЛІАЦ», yalynka.info або через аналогічний додаток у смартфоні.

Новини в зручному форматі в нашому телеграм каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина Різдво Новий рік ялинки 
Матеріали по темі