Суспільство

Літаку Ан-26 присвоєно ім’я вінницького льотчика Дмитра Майбороди

19 листопада 2015, 13:49

 Президент Петро Порошенко присвоїв літаку Ан-26 (бортовий номер 35) 456 гвардійської бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України ім'я льотчика Дмитра Майбороди.

Відповідний Указ Президент України Петро Порошенко підписав 18 листопада.

«З метою увічнення пам’яті Героя України підполковника Майбороди Дмитра Олександровича, ураховуючи його особливі заслуги перед Батьківщиною, мужність та героїзм, незламність духу в боротьбі за незалежну Українську державу та зважаючи на високий професіоналізм, зразкове виконання поставлених завдань особовим складом 456 гвардійської бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України,постановляю:

1. Присвоїти літаку Ан-26 (бортовий номер 35) 456 гвардійської бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України ім'я Дмитра Майбороди», - зазначено в документі.

Нагадаємо, Герой України підполковник Дмитро Майборода та кавалера ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеню підполковник Дмитра Шкарбуна були членами екіпажу військового транспортного літака АН-26 №19 військової частини А1231, який 14 липня 2014 року був збитий в районі міста Краснодон, що на Луганщині. У повітряне судно на висоті 6200 м зі сторони Російської Федерації влучила керована ракета класу «повітря-повітря». Командир корабля гвардії майор Дмитро Майборода та помічник командира гвардії майор Дмитро Шкарбун до останньої миті намагалися продовжити політ літака. Самовідданий подвиг пілотів врятував життя п’ятьом членам екіпажу та військовослужбовцю, який супроводжував вантаж для особового складу в зоні виконання бойових завдань. На жаль, самі ж пілоти не мали шансу на порятунок.

У Вінниці 23-й школі, де навчався Дмитро Майборода встановлено меморіальну дошку в пам'ять про Героя України. В серпні на території музею Повітряних Сил у Вінниці відкрили бронзові поруддя Героїв України.

Нагадаємо, в серпні літак Ан-30 теж було перейменовано в честь льотчика з Вінниці - Костянтина Могилка.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: герой літак 
Матеріали по темі