Суспільство

Литвин розповів вінничанам про реформи, червоні прапори та свої рейтинги

6 травня 2011, 17:40

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин закликав українців не політизувати події навколо закону щодо вивішування червоного прапора, та розповів про реформи місцевого самоврядування та свої рейтинги.

Про це В.Литвин повідомив під час прес-конференції, перебуваючи 6 травня з робочою поїздкою у Вінниці в рамках відкриття та святкування Всесвітнього Дня Полонії і поляків що проживають за кордоном.

Розповідаючи про місцеве самоврядування, В.Литвин повідомив що реформа не може відбутися, поки не буде прийнято основний закон про вибори. «Не можна реформувати того, чого не існує. Спочатку має бути адекватний закон про вибори, який би привів самоврядування до цивілізованого статусу і забезпечив йому розвиток. Такий, якого потребують люди», – зазначив В.Литвин.

Також Голова Верховної Ради повідомив про підписаний ним Закон щодо вивішування 9 травня прапора Перемоги. В.Литвин зазначив, що він як спікер протягом 5 днів мав підписати цей закон з дня його ухвалення і відправити його на підпис Президенту.

Голова ВР висловив думку, що проблеми з вивішуванням прапорів можуть виникнути через те, що в одному з пунктів закону передбачено вивішування на флагштоках прапорів Перемоги та державних прапорів. «Тут може виникнути проблема. І я думаю, що тут не потрібно було робити такий імперативний запис, який викликає найбільше суперечок. Треба тоді визначити, що це має бути за прапор Перемоги, треба виготовити ці прапори, а окрім всього іншого треба мати і місця, де їх вивішувати», - додав В.Литвин.

При цьому голова ВР вважає, що найкращим підходом було дати можливість використовувати ті знамена, які вважають за потрібне. «Закон це звичай, і робити з цього політику, я вважаю, це зайва дія»,- сказав він.

На запитання журналістів як Литвин відноситься до своїх рейтингів в соціологічних дослідженнях, він відповів що не особливо цим переймається. «Мене хвилює зовсім інше в моєму віці, а не те, що рейтинги», - сказав В.Литвин. Взагалі щодо рейтингів політиків в соцопитуваннях у спікера скептичне ставлення, тому що, як правило, подібні дослідження проводять громадські, неофіційні центри. «Мені достатньо прочитати, яка структура робила дослідження, і я можу сказати, хто буде на першому місці», - повідомив він.

Крім того, Голова Верховної Ради України у Вінниці поспілкується зі своїм польським колегою Богданом Борусевичем і візьме участь у гала-концерті з нагоди святкування Всесвітнього Дня Полонії і поляків що проживають за кордоном.

Нагадаємо, у Вінниці 6 травня 2011 року за участі Маршалка Сенату Республіка Польща Богдана Борусевича відкрився Всесвітній День Полонії і поляків, що проживають за кордоном.

ВИННИЦА.info

 

Матеріали по темі