Місто

Литвиновцы написали о том, как в 1917 году в Виннице тоже брали «Зимний»

14 березня 2010, 11:06

 Член виконкому Вінницької міської організації Народної Партії України Олександр Логінов та завідувача відділу новітньої історії музею Лариса Семенко написали книгу «Вінниця у 1917 році. Революція у провінційному місті».

Про це говориться у повідомленні Народної Партії України.

«Вінниця у 1917 році» – це спроба розповісти про один рік життя одного міста – рік падіння монархії, двох державних переворотів, калейдоскопічних змін, небачених потрясінь і катастроф, рік, який явив світові крах великої імперії і став прелюдією до війни «всіх проти всіх».

Багатий документальний матеріал, представлений у книзі, доповнений спогадами очевидців тих подій, архівними фотографіями, рідкісними малюнками відомого художника Натана Альтмана.

«Готуючи та проводячи екскурсії містом, надаючи допомогу студентам у підготовці рефератів і курсових робіт, ми зіткнулися з відсутністю фундаментального дослідження цієї сторінки історії міста», - зазначила Л. Семенко.

За її словами, таким чином «намагаючись заповнити цю прогалину, було зібрано значну кількість архівних матеріалів, у тому числі документів Центральної Ради й Тимчасового уряду, спогади людей». «Виданню передувала трирічна дослідницька робота, користувалися фондами не тільки Вінницького архіву, а й аналогічних установ Києва, Москви, Хмельницького, Кам’янця-Подільського. На наші запити надходили спогади з далекого зарубіжжя, зокрема з Нью-Йорка й Хольвікена (Швеція). Цікаво, що в процесі роботи над нарисом виявляли документи, які суперечать один одному. Значних зусиль вимагало з’ясування: який з них більш правдивий», - розповіла про підготовку до написання Л. Семенко.

У свою чергу О. Логінов зазначив, що у виданні «ми намагалися відобразити тогочасне місто як соціальну й духовну спільноту, розкрити його ментальні характеристики».

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі