Місто

Чи загрожує Вінниці «львівська» трагедія? Як у місті вирішують проблеми зі сміттям. Фоторепортаж

17 червня 2016, 12:51

 У Вінниці, на відміну від інших міст України, питанням із вивезенням, переробкою та захороненням побутових відходів почали займатись ще 10 років тому. Тоді в нас теж тхнуло в радіусі 5 – 10 кілометрів від полігону біля с. Стадниця, періодично відбувались самозагорання. Але з 2006 року почали кардинально змінювати систему підходів по поводженню з побутовими відходами. В 2016 році територія полігону знаходиться під охороною, там проводиться дегазація, дезінсекція, працює сміттєсортувальна станція, а побутові відходи міста збираються роздільно.

17 червня, в рамках виїзної наради, вінницький міський голова Сергій Моргунов, відвідав КУП «Ековін» та полігон побутових відходів.

Комунальне підприємство створено в 2005 році, займається вивезенням збором, вивезенням і переробкою побутових відходів. На підприємстві працює 195 чоловік, на балансі 33 одиниці техніки, 14 з яких оснащено GPS-навігаторами. Відходи з всього міста звозять на полігон біля Стадниці, його площа складає 16 гектарів. За весь період існування – З 1982 року накопичено 16 мільйонів куб. м. відходів. Щоб припинити пожежі на полігоні і знизити задимленість населених пунктів, на полігоні облаштовані 22 газозбірні свердловини та встановлено когенераційну установку для виробництва теплової та електричної енергії.

«З 2006 року ми почали займатись питанням захоронення твердих побутових відходів, організацією збору твердих побутових відходів і належною логістикою вивезення і складування. Сьогодні ми тут пересвідчились ще раз як працює комунальне підприємство згідно свого стратегічного плану. На самому підприємстві ми побачили в якому стані автопарк, які робочі умови для працівників, як облагороджена територія.

Полігон твердих побутових відходів є проблемою не одного міста. І те що відбулось у Львові це трагедія, всі українці співчувають сім’ям загиблих і львів’янам. Вважаю, що їх міська влада повинна була працювати над цим питанням інтенсивніше, так, як ми це робили з 2006 року. У нас на полігоні сьогодні нормальне повітря, немає задимленості, сортується сміття: тверді побутові відходи і органіка вивозяться на сам полігон і пересипається землею, сортувальна станція відсіює сировину і складує її для подальшого продажу до відповідних підприємств. Сьогодні працює газова станція, яка видобуває 1 МВт електроенергії в годину і 0,2 МВт теплоенергій в годину. Я думаю що ми йдемо по правильному шляху. Сьогодні вінничани можуть бути спокійні, тому що трагедії, такої як сталась в Львові не повториться», - говорить Сергій Моргунов.

Нагадаємо, у Стадниці німці встановили суперустановку по виробництву електрики зі сміття.

Територія полігону побутових відходів

Територія КУП "ЕкоВін"

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: сміття 
Матеріали по темі