Культура

Людська рука без тіла та кінь без ніг: у Вінницькому краєзнавчому музеї розповіли про нові археологічні знахідки

5 вересня 2020, 13:00

У Вінниці археологи на території П’ятничанського лісу, де раніше виявили сліди стародавніх поселень, знайшли фрагменти керамічного посуду, кістки тварин, риби та людської руки. Знахідки дозволяють датувати поселення XII-IX століттями до нашої ери. Окрім того, на території загальноосвітньої школи №3 виявили скелет коня без ніг. Залишки тварини датують другою половиною XVIII століття.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Як йдеться в повідомленні, при музеї почала діяти археологічна експедиція. Основне її завдання – створення Археологічного атласу Вінницької ОТГ та підготовка матеріалів для розробки Програми археологічних досліджень Вінниці на найближчі роки.

«З метою виявлення раніше невідомих археологічних об’єктів учасники експедиції провели обстеження перспективних для пошуку територій. Як наслідок, було знайдено 3 раніше невідомих локації – курганний могильник та 2 поселення. Для отримання детальнішої інформації про ці об’єкти, на них було закладено шурфи (невеликі розкопи).

Неординарні знахідки дав шурф, закладений на поселенні у П’ятничанському лісі. Культурний шар містив значну кількість фрагментів керамічного посуду, кістки тварин та риби. Але крім залишків господарської діяльності мешканців поселення, у шурфі було виявлено кістки людської руки… Попередньо знахідки дозволили датувати поселення 12-9 ст. до н. е. Далі шурф не припинив дивувати і заглибившись археологи натрапили на палеолітичну стоянку. Майже сотня фрагментів кремнію та кістки тварин знаходились на площі близько 1 м2.

Останніми днями роботи експедиції перемістилися з периферії Вінницької ОТГ до середмістя. Наразі проводиться шурфування території загальноосвітньої школи №3. Поки найбільш яскравою знахідкою цієї локації є скелет коня. Анатомічний порядок розташування кісток тварини був порушений, зокрема, череп знаходився біля тазу, нижня щелепа була відокремлена, а кінцівки взагалі не знайдено. Попередньо, за фрагментами кераміки, знайденими у тому ж культурному шарі, скелет можна датувати другою половиною 18 ст.», ‒ повідомляють фахівці.


Нагадаємо, раніше в рамках досліджень археологи виявили курганний могильник два сліди двох стародавніх поселень.

Вінниця.info, фото ‒ з фейсбук-сторінки Вінницького обласного краєзнавчого музею

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: краєзнавчий музей археологічні дослідження скелет коня 
Матеріали по темі