Події

Мама пострадавшей 4-летней девочки, на которую упала беседка, не намерена судится с администрацией винницкого детсада

23 лютого 2010, 17:05

«Для мене головне, що дитина жива». Так каже мама чотирирічної Каті, травмованої альтанкою, що обвалилася у дитячому садочку, і претензій ні до кого не має.

З садочка у лікарняну палату перебралася у п’ятницю, 19 лютого, Катя Свіргун. Чотирирічна дівчинка отримала перелом ключиці, бо на ігровому майданчику дитсадка на неї впала альтанка. Зараз дівчинка у гіпсі й зрідка скаржиться на біль у руці. Але грається і не капризує.

 

Підстав судитися з адміністрацією немає

- Слава Богу, що жива. А це все пройде. Правда, Катрусько? – питається мама у дівчинки, а та ствердно киває.

На прохання розказати, як усе сталося, Тетяна Свіргун не знаходить слів.

- Що я можу розказати?

- Бесідка упала, мама! – підказує дівчинка.

- Цього ніхто не хотів, звісно, – говорить її мама.

На питання чи злякалася, дівчинка киває: „Так”. Каже, тоді гралася на майданчику з відеречком і не помітила, що альтанка почала падати. Зі слів мами, споруду з одного боку щось трохи притримало, можливо, дерево.

- Добре, що всі живі. Це найголовніше, - констатує 42-річна мати трьох дітей.

Підстав судитися з адміністрацією садочка Тетяна Свіргун не бачить. Каже, що про це навіть і не думала. Винних не шукає і претензій нікому не пред’являє.

 

Витрати на лікування обіцяли компенсувати

У скільки обійдеться лікування дитини, Тетяна не знає. Але розповідає, що завідувачка садочка вже пообіцяла всі витрати компенсувати. Особисто приходила в лікарню у п’ятницю, в день інциденту.

- Принесли й іграшку, і вітаміни. І гроші зразу давали. Я кажу: все потім, тому що ми ще не знаємо, скільки витратимо.  

Збирати чеки за медикаменти Тетяну не просили. І розмов про заяву на компенсацію не було. На питання, чи не сприймає вона пропозицію грошей як розплату за мовчанку, Тетяна відповідає: „Ні-ні-ні”.

Позувати дочці перед фотоапаратом мама не заборонила, але себе попросила не знімати. Шкода, що опублікувати симпатичне личко, що посміхається, не змогли - батько по телефону заборонив друкувати у газеті фото своєї дочки. Імовірно, що батьки бояться не отримати обіцяної компенсації. Самі ж причини прийнятого рішення не пояснили. 

 

"Немає проблеми медичної. Є проблема соціальна"

Коли Катю госпіталізували, вона була у свідомості. Лікарі швидкої вкололи знеболююче, тому дівчинка, як каже черговий травматолог дитячої обласної лікарні Володимир Савицький, вела себе нормально.

- Стан її задовільний. Діагноз: перелом ключиці зі зміщенням. Наклали гіпсову пов’язку. Робимо рентгеноконтроль, - розповідає лікар. - З досвіду можу сказати, що прогноз сприятливий. Все зростеться. Там немає проблеми медичної. Якщо казати відверто, там проблема соціальна. Бити треба тих, хто альтанку цю своєчасно не відремонтував. 

Про те, наскільки вартісне лікування у даному випадку, Володимир Савицький каже так:

- Безкоштовне. У нас все є, що необхідно. Серйозно! Якщо мама купила якийсь заспокійливий чай, то ми ж не будемо про це казати. І сьогодні буде консультація психолога, щоб подивитися травмовану дитину, визначити, який її загальний стан.

Нагадаємо, що альтанка впала вранці минулої п’ятниці на ігровому майданчику дитячого садочка по вул. Келецькій, 54. Крім Каті, травми отримали ще двоє дітей із середньої групи №4. У однієї дитини забій грудної частини хребта, у іншої травмована нижня повіка та садна на обличчі.

На місці проводили перевірку працівники Держгірпромнагляду, МНС, міліція. Остання, судячи з настрою батьків найбільш постраждалої дитини, кримінальну справу навряд чи порушуватиме.

Адміністрація садочка інцидент на території свого закладу не коментує. Головний бухгалтер по телефону відповіла, що про компенсацію батькам нічого не знає.

Зате вже спрацювали у міськраді – за вихідні встигли перевірити усі ігрові майданчики дитячих садків і знесли три сусідні альтанки біля тієї, що обвалилася.

 

„Це не говорить про те, що альтанки в аварійному стані”

Працівники управління освіти перевірили усі альтанки дитячих садочків міста і провели аналіз стану ігрових майданчиків садків, яких у Вінниці більше 900. Про це у понеділок повідомило управління у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю міськради. 

На територіях садочків Вінниці знаходяться 305 альтанок. Перевірка виявила, що 140 із них потребують додаткового підсилення.

- Це не говорить про те, що альтанки в аварійному стані. Їх потрібно додатково укріпити для загальної безпеки і попередження нещасних випадків на майданчиках, - розповідає начальник управління освіти міської ради Володимир Буняк.

Працювала робоча група і на території дошкільного навчального закладу №57. Після перевірки і висновку відділу технічної експлуатації будівель при управлінні освіти міської ради прийняли рішення демонтувати три альтанки, які були збудовані у 1976 році. У неділю їх прибрали з території садку. Влітку там з’являться нові сучасні бесідки.

Наявність альтанок на території дитячих садків є невід’ємною нормою облаштування ігрових майданчиків та вимогою, яку ставить перед адміністраціями цих закладів санітарно-епідеміологічна станція.

 

«20 хвилин»

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі