Політика

Маніпуляції замість рішень. Через зірване засідання депутатів Вінницької облради скличуть на позачергову сесію

1 жовтня 2018, 17:20

 Сесія Вінницької облради, яку провели 28 вересня, розглянула 6 питань з 76 призначених. Спочатку трибуну заблокували представники «Батьківщини», «УКРОПУ» і «Свободи», вимагаючи розгляду питання Про склад постійних комісій, яке не було включено в порядок денний. Потім, після розгляду шести проектів рішень «Самопоміч» покинула сесійну залу і заявила, що не братиме участь в засіданні, через те що депутати не підтримали Бюджетний регламент, поданий їх однопартійцем. В результаті депутати не затвердили ряд рішень, які стосуються звичайних мешканців області. Наприклад, компенсаційних виплат з обласного бюджету за навчання у вузах Вінницької області студентам-учасникам АТО та їх дітям, призначення керівників комунальних закладів, зміни до Перспективного плану формування територій громад області (створення ОТГ – ред.)…

Керівник фракції БПП «Солідарність» у Вінницькій обласній раді Олександр Крученюк називає дії окремих депутатів маніпуляцією.

«Голові ОДА закидались певні звинувачення, мовляв він обіцяв зняти голову комісії (О. Масленнікова – ред.). Поясню - голова обласної адміністрації в своїх повноваженнях не мав ні призначати, ні звільняти голову комісії, бо це не його компетенція. Обіцянок щодо звільнення голови комісії з комунальної власності він не давав і не міг давати, тому що це компетенція обласної ради.

Формування комісій відбуваються за поданням фракцій тих чи інших кандидатів. Після того питання виносять в сесійну залу і депутати можуть проголосувати той чи інший склад. Вже сама комісія в себе в середині визначає, хто буде головою комісії. Ні ОДА, ні працівники ОДА, а ні Коровій не можуть вплинути на цей процес. Тому можу сказати, що то була маніпуляція», - говорить О. Крученюк.

«Зривати сесію, не приймати питання, які відносяться до забезпечення життєдіяльності області, депутати не мають права. Депутатський корпус Вінницької облради обирався у Вінницькій області, повинен займатись обласною політикою і забезпечувати життєдіяльність області. Ніхто не має права переходити на образи і необґрунтовано висловлювати свою думку», - додає О. Крученюк.

Варто відмітити, що у Вінницькій облраді лише троє депутатів зараз не входять до постійних комісій – колишня заступниця голови облради Людмила Щербаківська (Батьківщина), Микола Віннічук (УКРОП) та Юрій Семенюк (позафракційний).

Депутат Дмитро Чаленко (БПП Солідарність), наголошує, що на початок сесії повинні виноситись питання життєдіяльності області, а вже потім політичні.

«Та ситуація, яка склалась в сесійній залі минулого тижня – неприпустима. Кожен депутат, який обирався до обласної ради обіцяв своїм виборцям, що він буде підтримувати питання, що стосуються життєдіяльності області та вінничан. Всі питання політичного характеру, які виносяться в сесійну залу, мають розглядатись після того, як розглянуться питання життєдіяльності області, мешканців та обласних установ. Якщо депутати не підтримують питання, вони повинні обґрунтувати свої рішення», - говорить Д. Чаленко.

Зазначимо, що регламентом обласної ради не передбачено, які види питань на сесії повинні розглядатись першочергово, але Порядок денний формує президія. До речі, питання про Бюджетний регламент було спочатку 46-м, але за ініціативи окремих депутатів на президії його перенесли 6-м.

Так, як 28 вересня сесія обласної ради не розглянула більшість проектів рішень, то важливі питання винесуть на позачергову сесію. Дата призначення засідання поки що не відома

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: сесія облрада рішення 
Матеріали по темі