Суспільство

Масковий режим, пусті дитячі майданчики та «не більше 2 осіб»: Вінниця в умовах карантину. Фоторепортаж

6 квітня 2020, 12:59

З 6 квітня в Україні посилили карантинні заходи. Почали діяти нові обмеженням, щоби зменшити поширення серед населення COVID-19. Віднині людям заборонено виходити надвір без маски, а при собі потрібно тримати документи, які посвідчують особу. Відвідувати дитячі майданчики – також заборонено, а дітям до 14 років без супроводу дорослих на вулиці гуляти не можна. Перебувати у парках, скверах, крім вигулу домашніх тварин – також.

Журналістка Вінниця.info перевірила, чи дотримуються вінничани нових обмежень, прийнятих Урядом. Зокрема, яка ситуація в парку ім. Ющенка, на дитячих майданчиках в районі Поділля та загальна ситуація по вулиці Пирогова.

Дитячі майданчики знаходяться на прибудинкових територіях. Там зазвичай гамірно в обідню пору. Збирається велика кількість дітей. Нині на усіх майданчиках тиша. Де-не-де батьки гуляють з дітьми, але на територію майданчиків не заходять. Та ж сама ситуація зі спортивними.

Ближче до проїжджої частини в мікрорайоні Поділля стає більш людно. Хтось йде за продуктами до магазинів, хтось вигулює домашніх тварин. Площа Фонтанна на Поділлі, на якій завжди збирається кілька десятків людей –пуста. Поруч – нещодавно встановлений дитячий міні-майданчик, обгороджений стрічкою та з надписом «Карантин».

По вулиці Пирогова – від трамвайної зупинки «вул. Академіка Заболотного» до «вул. Зодчих» людей зустрічається більше. На зупинках вони чекають свого транспорту, інші стоять у чергах до магазину. На вулиці також можна зустріти багато велосипедистів, цьому посприяла сонячна і тепла погода.

На що найбільше звертається увага – майже усі перехожі в масках. Лише кілька людей все ж не дотрималися правил, рекомендованих Урядом. Переважно люди без масок виходять з під’їздів і швидко йдуть до своїх авто, є і ті, хто просто прогулюється.

У парку ім. Ющенка, в якому за новими правилами заборонено прогулюватися, лише за умови вигулу домашніх тварин або ж у випадку службової необхідності, – людей досить велика кількість. Там також патрулюють поліцейські. Вони зупиняють перехожих, які йдуть без масок. В той же момент, люди дістають маски з кишень або підіймають з підборіддя. З ними проводять роз’яснювальні бесіди. За словами поліцейських, від ранку вони зустрічали вже кілька людей, які нехтували правилами, однак під час розмови, маску все ж знаходили у себе.

Попри теплу квітневу погоду, коли білосніжний цвіт почав вкривати дерева, що ростуть в дворах багатоповерхівок і спокусу гуляти, людей на вулиці стало значно менше, ніж було раніше.

Більше фото в слайдері.

Вінниця.info

Теги: карантин маска відповідальність 
Матеріали по темі