Місто

Майбутня будівля в стилі хай-тек на Соборній викликала обурення вінничан. Власники не збираються змінювати проект

6 квітня 2015, 10:02

 У групі «Історія Вінниці» у Facebook городяни обговорюють тему майбутнього зовнішнього вигляду куточка історичного центру біля костелу Святої Діви Марії. Зокрема, будівництва там нового 4-поверхового торгового центру в стилі «хай-тек». Критикують, як проект, і ідею цілком. Директор компанії-забудовника Сергій Брайловський запевняє, що відкритий для діалогу з громадськістю, але власники компанії не мають наміру змінювати плани.

Про це пише Вінниця Реал.

Спочатку забудовник просто огородив територію, навпроти «Укртелекому», інформаційний щит про будівництво встановили не відразу - майже через тиждень. Коли ж вінничанам оприлюднили проект майбутньої будівлі, то жодного схвального відгуку в соцмережах не було. Десятки вінничан нагадали, що такі новації, слід впроваджувати після громадських слухань та експертизи вчених.

Більше того, колишній вінничанин Ігор Чепугов навіть розмістив у себе на сторінці адаптований до торгових реаліям вид «Хмари» - з масивними рекламними щитами, банерами і характерною для будь-яких комплексів паркуванням машин. Його «варіант» на тлі костелу, мабуть, перевершив найгірші очікування вінничан, оскільки коментарі під цією картинкою стали радикальніше, ніж раніше...

 

В інтерв'ю «Реал» директор фірми-забудовника - ПП «Рейкартц Груп Лімітед» - Сергій Брайловський зазначив, що громадські слухання з цього приводу проводилися. Коли - він не пригадує, але таке було... За великим рахунком, дата значення не має. Цілком може бути, що їх провели, скажімо, півроку тому, але не афішували.

«З приводу невдоволених, я скажу, що вони завжди будуть. Ми готові вислухати їх пропозиції. Міняти проект? Ви ж чудово розумієте, що до затвердження, проектна документація проходить досить тривалу процедуру погоджень... Я не готовий сьогодні сказати, чи станемо ми її змінювати. Але однозначно будемо прислухатися до думки вінничан. До того ж будемо займатися благоустроєм вулиці Соборної. Мерія поставить перед нами завдання. Поки з цього приводу ведуться переговори. Запевняю, що все, що від нас вимагатимуть, ми виконаємо », - запевняє керівник компанії, яка є замовником будівництва.

За словами С. Брайловська, на фасаді майбутнього торгового центру зовнішня реклама не передбачена. «Це не прийнятно», - однозначно заявив директор. Що стосується комерційних питань, то він виявився небагатослівним. Так, прізвище майбутнього реального власника ТЦ назвати відмовився, пославшись на «комерційну таємницю», лише уточнивши, що той вінничанин, і що він - Сергій Брайловський - є співзасновником ПП «Рейкартц Груп Лімітед». Також директор фірми зазначив, що в самому торговому центрі будуть передбачені площі для орендарів, як із середовища малого бізнесу, так і для великих мережевих компаній. І він упевнений, що незважаючи на достаток ТЦ в місті, пустувати приміщення в «Хмарі» не будуть, і знайти бажаючих «не складе проблем».

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info, фото з групи в соцмережі «Історія Вінниці»

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: проект "Хмара" Соборна 
Матеріали по темі