Культура

«Майстер-клас навзаєм»: вінничани і поляки влаштують спільний культурно-мистецький проект

27 травня 2020, 17:01

З 1 по 14 червня між Вінницею та Кельце проходитиме Міжнародний культурно-мистецький проект «Майстер-клас навзаєм». Вінничани познайомлять поляків з автентичними народними розписами, які притаманні нашій місцевості. А жителі Кельце покажуть вінничанам зразки народного декоративного мистецтва, а також поділяться секретами створення традиційних візерунків.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Як зазначила директорка Вінницької дитячої художньої школи Наталія Стафійчук, наразі викладачі школи готують для своїх колег з Польщі матеріали про традиційне українське декоративно-ужиткове мистецтво, в тому числі й відео-майстер класи про Самчиківський розпис. А польські митці – про Підгальський розпис на склі.

Вже 1 червня відбудеться обмін цими матеріалами. До 9 червня викладачі Вінницької дитячої художньої школи вчитимуться створювати Підгальський розпис, а їхні колеги з Кельце – спробують творити у техніці Самчиківського розпису.

Після цього відбудеться онлайн презентація виставки «Вінниця-Кельце. Ми такі різні, але й такі схожі». Тут будуть представлені роботи як вінничан, так і мешканців Кельце. Виставку можна буде побачити на Facebook сторінці Вінницької дитячої художньої школи та на сторінці VinCulture Code.

На цих же ресурсах можна буде побачити відео майстер-класи як з Самчиківським, так і з Підгальським розписом. А після завершення карантину планується відкриття виставки наживо у м. Кельце та у м. Вінниці.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: проект культура Кельце 
Матеріали по темі