Суспільство

Майстер-клас та виставка: у Вінниці відсвяткували День української хустки. Фоторепортаж

7 грудня 2021, 18:13

Сьогодні, 7 грудня, у Вінниці, в обласному молодіжному центрі «Квадрат», втретє святкували Всесвітній день української хустки.

Учасниці були в традиційному українському вбранні та яскравих хустках.

Розпочали захід з майстер-класу із повʼязування хустки від вінницької етнографині Юлії Васюк. Демонстрували різні варіанти пов’язування, зокрема і притаманні саме для Поділля. В ролі моделі на майстер-класі була Надія Щербань.

Також, була представлена виставка ляльок мотанок та імбирного печива з люстраціями різноманітного традиційного одягу з хустками.

«Українська хустка для мене – це оберіг. Це один з головних генкодів нашої нації. З хусткою люди народжуються, одружуються, помирають. З хусткою наших хлопців відправляють до армії», - розповідає учасниця заходу, єдина на Вінниччині жінка та учасниця бойових дій, яка викладає у школі предмет Захисту України Юлія Щербань.

Щороку в цей день проводять флешмоб «Зроби фото/відео з хусткою». Фотографіями з яскравими хустками діляться жінки з усіх регіонів України.

До участі у третьому святкуванні Дня української хустки свої світлини надіслали жінки з Криму, Донеччини, Луганщини та навіть з інших країн.

«З п’яти континентів світу. З кожної країни українки надсилали свої фотографії та своїх матерів і бабусь, коли ті були молодими. Й навіть розповідали, що через хустку рятували цілий рід. Обмінювали на відро кукурудзи, чи на життя дитини», - зауважує організатор святкування Всесвітнього Дня Української Хустки Людмила Станіславенко.

Цього року, флешмоб трансформувався в марафон «Хустка мого жіночого роду». За умовами марафону потрібно не просто сфотографуватися в хустці, а ще й розповісти її історію, або ж заспівати і викласти родинну пісню чи колискову в Хустині.

Результатом марафону має стати перша в світі збірка, до якої увійдуть історії українок, які пов’язані з хусткою, аби зберегти традиції наших бабусь та передати їх своїм дітям.

«У кожному регіоні є свій колір хустки. У кожному регіоні є свій орнамент, свій візерунок. По ним можна було дізнатися, звідки саме жінка. Крім того, коли жінка у спадок отримувала хустку, вона могла дослідити, як жила її бабця. А взагалі, якщо жінка сама вишивала хустку, то вона у свій орнамент вкладала сакральні візерунки, які перейшли їй по материнській лінії. Якби хустка могла говорити, вона б розповіла стільки таємниць, ще краще б, за будь-який біографічний фільм. Наступного року ми плануємо випустити збірку «Хусткових історій з усього світу», тому сьогодні від наших учасниць записуємо їх родинні історії, які пов’язані з хустками. Ми хусткою об’єднаємо великий пласт жінок, які розкажуть про культуру та побут України та діаспор з різних куточків світу», - розповідає Любов Завальнюк, співорганізатор святкування Всесвітнього Дня Української Хустки.

Під час святкування вінничанка Віра Майборода заспівала гімн про хустку присвячений цьому дню.

А також з піснями про українську хустку виступив фольклорный ансамбль «Макоша».


Окрім того, 7 грудня православні віряни відзначають Катерини. Тожна святкуванні Дня хустки пригощали пісними варениками, голубцями та тими стравами, які готували господині у стародавні часи.

Безпосередню участь у заході взяли 20 вінничанок. Решта долучилися онлайн.

Святкування Дня української хустки розпочали за ініціативи вінничанки Людмили Станіславенко. Ініціативу підтримали громадські діячі, актори та успішні жінки з України та усього світу. У 2019 році свято відзначили у Іспанії. Канаді, США, Казахстані, Йорданії, Латвії, Індії та Португалії.
Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, більше фото - гортайте у слайдері:

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: День хустки святкування Вінниця 
Матеріали по темі