Події

Медзаклад заплатить вінничанці 400 тисяч гривень компенсації за те, що лікарі «забули» 30-сантиметровий шпатель у черевній порожнині

15 березня 2023, 12:52

На Вінниччині жінка майже 20 років жила зі шпателем Ревердена, довжиною майже 30 сантиметрів, у черевній порожнині. Там його у 2005 році «забули» медики, коли робили операцію. Днями суд вирішив стягнути з медзакладу на користь вінничанки 400 тисяч гривень компенсації.

Про це повідомили у Вінницькому апеляційному суді.

«Вінницький апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу Військово-медичного центру Центрального регіону та змінив рішення суду першої інстанції в тій частині, де йдеться про розмір моральної шкоди, заподіяної пацієнтці. Річ у тому, що через необережність медиків жінка майже півтора десятиліття жила з хірургічним інструментом у черевній порожнині. Його там «забули» під час операції 2005 року», – йдеться у повідомленні.

Через «забутий» 30-сантиметровий шпатель, вагою майже 300 грамів, зіпсувалося здоров’я жінки. Хронічна інтоксикація провокувала слабкість і втомлюваність.

Під час засідання суду позивачка наполягала, щоб апеляційна інстанція залишила в силі рішення Хмільницького міськрайонного суду, який ухвалив стягнути з відповідача на її користь майже 900 тисяч гривень моральної шкоди.

Але представник Військово-медичного центру Центрального регіону говорив, що така грошова компенсація – не співмірна, і просив зменшити її приблизно до 100 тисяч.

«А загалом добивався, аби рішення суду першої інстанції скасували й ухвалили нове – про відмову у задоволенні позовних вимог. Переконував: обставини справи з’ясовані неповно», – додали в суді.

Вінницький апеляційний суд вирішив таки стягнути з Військово-медичного центру Центрального регіону на користь вінничанки 400 тисяч гривень компенсації. цьому врахував обставини, що впливають на розмір відшкодування моральної шкоди відповідно до статті 23 Цивільного кодексу України.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото суду

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: суд медичний заклад операція хірургічний інструмент 
Матеріали по темі