Місто

Мер Вінниці Гройсман хоче «викорінити» прострочені товари з магазинів

24 червня 2010, 10:43

Мер Вінниці Володимир Гройсман переконаний, що потрібно «викорінити» таке явище, як прострочений термін зберігання товару на полицях магазинів, адже це несе загрозу життю та здоров'ю городян.

Про це повідомляє управління у справах ЗМІ та зв'язків з громадськістю Вінницької міської ради.

Вінницький міський голова Володимир Гройсман звернувся до санепідеміологів з проханням посилити роботу по перевірці безпечності продуктів харчування, які реалізуються у магазинах та на ринках.

Він розпорядився відпрацювати систему перевірок, яка б не «била по кишені» власників закладів торгівлі, а реально впливала на покращення ситуації, яка пов'язана із безпекою продуктів харчування.

З початку 2010 року працівники міської санепідемстанції провели майже 800 перевірок об'єктів продовольчої торгівлі. У 314 випадках виявлені порушення санітарного законодавства.

Правилами зберігання та реалізації продтоварів найчастіше нехтують гіпер- та супермаркети. З 30 перевірок у 28 випадках були виявлені порушення.

З настанням літа у Вінниці приділяється особлива увага перевірці умов зберігання та реалізації продуктів харчування. Попри те, що санепідеміологи за 10 днів попереджають керівників закладів торгівлі про перевірку, рівень виявлених порушень різних санітарних норм залишається високим.

З початку року досліджено 1023 гігієнічних змивів з чистої внутрішньоцехової тари, інвентарю, рук та санітарного одягу працівників. У 30 випадках виявлено бактеріальне забруднення.

За виявлені порушення санітарного законодавства на підприємствах продовольчої торгівлі за поточний період року складено 381 протокол про адміністративне порушення та застосовано 63 фінансові санкції. Винесено 82 постанови про обмеження асортименту продукції на об'єктах торгівлі, де не створені належні умови для їх реалізації, а також тимчасово припинялась робота 91 об’єкту продовольчої торгівлі.

СЕС з початку року було винесено 86 постанов про зняття з реалізації недоброякісних продуктів харчування обсягом 2781 кілограм на загальну суму 312,44 тис. гривень. Найчастіше це були салати, майонез, рибопродукти.

За порушення термінів та повноти проходження обов'язкових медоглядів відсторонені від роботи 47 працівників торгівлі.

«На фоні виявлення ряду порушень у сферах продовольчої торгівлі та громадського харчування епідситуація із захворюваності гострими кишковими інфекціями в місті є напруженою. Рівень реєстрації даних захворювань в порівняні з аналогічним періодом минулого року зріс», - сказав головний санітарний лікар міста Олександр Сорочан.

Питома вага гострих кишкових інфекцій в загальній структурі інфекційної захворюваності складає 26,8%, всього зареєстровано 490 випадків.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі