Місто

Мер Вінниці проінспектував роботи на Замостянській. Фоторепортаж з будівництва «золотого кілометра»

21 червня 2018, 12:33

 В квітні у Вінниці розпочали масштабну реконструкцію вулиці Замостянської. Проект розрахований на 2 роки. Перша черга - від проспекту Коцюбинського до вулиці Стеценка. Друга - від вулиці Стеценка до вулиці Стрілецької. Протяжність цієї ділянки більше кілометра.

Як проходять ремонті роботи на першій черзі, 21 червня, під час виїзної наради перевірив міський голова Сергій Моргунов.

«Складність цієї вулиці полягає в тому, що тут є трамвайна колія. Ми будемо створювати комфортні умови, перш за все, для пішоходів. Тут розташовано багато локацій, це і педуніверситет, і РАЦС, і стадіон, і Центр надання адміністративних послуг і «Зоря», ми повинні зробити комфортні умови для пішоходів, велосипедистів і, звичайно, для транспорту. Облаштуємо європейського типу платформи для громадського транспорту, додаємо сюди ще одну зупинку. Висадимо вдвічі більше дерев, ніж тут було. Ми сьогодні на нараді прийняли рішення, що це будуть граби, клени або ще якісь породи дерев. Ми ставили завдання, щоб зелені насадження створювали комфортні умови і давали більше тіні. Сакури, наприклад, не дають такої тіні, як клени чи граб.

Я думаю, коли у 2019 році ми завершимо повністю дві черги реконструкції, то буде така народна назва – «золотий кілометр». В тому плані, що це комфортно, це, в першу чергу, створюються додаткові умови для людей, які тут живуть, працюють, навчаються. Після цієї реконструкції вулиця оживе.

Вперше у Вінниці ми робимо так, як роблять в Європі – рівень тротуару і переходу до трамвая через прохожу частину буде таким, як на Андрія Первозванного, але на всю довжину, 31 метр. Велодоріжку облаштують на проїжджій частині з обох боків алеї »,  - каже мер міста Сергій Моргунов.

Наразі на території  виконуються підготовчі роботи: демонтаж асфальтного покриття, видалення аварійних дерев, демонтаж лавочок і урн, прокладання інженерних мереж зливної каналізації та водопостачання. Зокрема 400 м мереж водопостачання, 500 м мереж зливової каналізації. Залишилось орієнтовно 70 м по прокладанню мереж згідно І черги.

Планується посадити 400 дерев - в два рази більше, ніж було до початку реконструкції. При виконанні роботи планується пересадити 17 молодих лип, які ростуть на алеї по вулиці Замостянська.

Після проведення робіт з зміни та влаштування інженерних мереж, заміни турнікетного огородження, влаштування нового тротуарного покриття, будуть виконані роботи з повного відновлення зелених зон, в тому числі посадки нових зелених насаджень. Підлягають видаленню 211 дерев, в основному це старі липи.

Вартість робіт першої черги складає 74 799 000 грн. Генеральним підрядником є ТОВ «ШляхБуд».

Згідно з проектом передбачається, що на І черзі (відрізок від Коцюбинського до вулиці Стеценка) буде заміна асфальтного покриття, влаштування нового освітлення, заміна трамвайних колій, встановлення нової контактної мережі, влаштування трьох трамвайних зупинок на підвищеній платформі, влаштування паркувальних місць, пішохідних переходів, зливової каналізації. Також буде мощення пішохідної зони декоративною плиткою трьох видів, освітлення скверу, облаштування тактильної плитки на зупинках, встановлення урн та лавочок, облаштування нової огорожі та велодоріжки. На території скверу буде wi-fi та система відеонагляду.

На ІІ черзі реконструкції від вулиці Стеценка до вулиці Стрілецької передбачена заміна асфальтного покриття, влаштування нового освітлення, заміна трамвайних колій, встановлення нової контактної мережі для трамваю, влаштування 1-ої трамвайної зупинки на підвищеній платформі, перенесення зупинки маршруту 15 на вулиці Стрілецькій. Пішохідну зону буде вимощено клінкерною плиткою трьох видів.

Однією з новинок буде встановлення зарядок для електромобілів, влаштування нових пішохідних переходів. Тут також будуть вуличні меблі, велодоріжка, нова огорожа і освітлення. Як і на першій черзі, буде wi-fi та система відеонагляду.

Директор департамент комунального господарства та благоустрою Вінниці Володими Ніценко зазначив, що роботи по першій черзі повинні бути завершені до 26 жовтня. Друга черга стартує у 2019 році.

«Виконання робіт передбачає заміну повністю колій по всій протяжності з облаштуванням бетонних плит. На бетонні плити буде укладатися «римський камінь». Далі буде заміна усього асфальтного покриття, посадка зелених насаджень. Зазначу, що згідно нових норм 2018 роки нам дозволяється збільшити площу пішохідної зони за рахунок облаштування велосмуг на проїжджій частині. І це дозволяє збільшити кількість зелених насаджень. Буде порядка 400 дерев. Колія буде облаштована по принципу, як на площі Гагаріна, вони будуть безшумні», -  розповів Володимир Ніценко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: ремонт замостянська 
Матеріали по темі