Суспільство

Мер Вінниці підтримує позицію Асоціації міст щодо змін до Конституції в частині децентралізації

6 березня 2020, 13:08

10 березня представники місцевого самоврядування з усієї країни зберуться у Києві, щоб підсумувати результати публічних обговорень Концепції змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади. Вінницький міський голова Сергій Моргунов вважає, що Концепція змін до Конституції дозволить закріпити успіхи реформи децентралізації та сприятиме розвитку місцевого самоврядування.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

«Ми на практиці відчули різницю, як було до реформи місцевого самоврядування, і що отримала Вінниця завдяки децентралізації. Якщо у 2014 році ми мали бюджет розвитку 175 млн грн, то зараз – на рівні 1 млрд грн, це зростання у понад 5 разів! Комфортне життя мешканців міст, селищ і сіл залежить від того, наскільки ефективне місцеве самоврядування. Це найближча влада до людей, яка покликана вирішувати їх питання. Якщо говорити про сильну й успішну державу, то в її основі – сильні громади. І місцеве самоврядування має бути захищене, щоб ні в кого не виникало бажання не рахуватися з думкою громад, «викручувати руки» місцевому самоврядуванню. Має бути баланс взаємин з державою. Децентралізація – найуспішніша реформа останніх років в Україні, і дуже важливо, щоб цей процес, який був запущений Володимиром Гройсманом, не згортався, і реформа місцевого самоврядування була закріплена в Конституції України», - зазначив очільник Вінниці.

Сергій Моргунов наголошує: зміни, які пропонує АМУ, ґрунтуються на принципах, прописаних у Європейській хартії місцевого самоврядування - справедливість розподілу фінансів та якість публічних послуг на місцевому рівні.

Концепція, яку розробила АМУ, передбачає запровадити дворівневе місцеве самоврядування: первинний рівень – муніципалітет (один або декілька населених пунктів із навколишніми територіями); вторинний рівень – область (спільні питання жителів муніципалітетів області).

Повноваження органів місцевого самоврядування так само поділяються на власні та делеговані державою.

Документ містить положення про 100-відсоткову гарантію фінансування державою повноважень, які вона делегує на місця. Сергій Моргунов зауважує, що це надзвичайно важливо, адже стосується передовсім соціального захисту мешканців громад.

Окрім того, в Концепції передбачено, що зупинення та скасування актів органів місцевого самоврядування здійснюється виключно у судовому порядку.

Рішення обласних рад, як пропонує АМУ, мають виконують власні виконавчі органи. Жителі кожного муніципалітету обирають своїх депутатів обласних рад, а муніципальні ради можуть їх відкликати. А найважливіші рішення обласної ради приймаються після проведення консультацій з муніципальними радами.

Зі своїми пропозиціями Асоціація звернулася до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів з проханням врахувати їх при публічному обговоренні конституційних змін.

Довідка.

АМУ заснована в червні 1992 року. На сьогодні Асоціація міст України об'єднує 878 членів - міст, селищ і сіл, в яких проживає понад 80% населення України. Серед членів АМУ близько 400 ОТГ.

Вінниця.info, фото ВМР

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: децентралізація 
Матеріали по темі