Економіка

Мер Вінниці про ситуацію із підключенням заводу Head до мереж: «Це державна проблема, яка негативно впливає на інвестиційний клімат»

7 листопада 2019, 10:29

листопада під час виїзної наради міський голова Сергій Моргунов прокоментував ситуацію, що склалася з австрійським інвестором, який планує будувати завод Head у Вінниці. «Вінницяобленерго» шокувало закордонних бізнесменів розцінками на підключення до електричних мереж. Мер зазначає, що тариф на послугу регулює на місцева влада, а НКРЕ КП, тому вплинути на це можуть тільки урядовці.

«Якщо говорити про надання технічних умов на підключення на споживання у великих об’ємах, то, звичайно, є постанова НКРЕ КП щодо встановлення відповідного тарифу. У місті Вінниці цей тариф за один кіловат – 4 тисячі гривень, у Полтаві, наприклад, 8 тисяч гривень.

На мою думку, це державна проблема, яка, однозначно, негативно впливає на інвестиційний клімат держави в цілому і Вінниці зокрема.

Я вважаю, що на сьогоднішній день Уряд повинен прикласти всіх зусиль, щоб цей та інші інвестори, які мають намір вкладати в українську економіку, не мали таких перепон у вигляді необґрунтованих сум за підключення. Інвестиційний клімат повинен бути привабливим як для внутрішнього інвестора, так і для зовнішнього», - сказав Сергій Моргунов.

Він також повідомив, що 150 мільйонів гривень у міському бюджеті передбачено на створення інфраструктури на території Вінницького індустріального парку.

«Ми докладаємо багато зусиль для того, щоб Вінницький індустріальний парк з кожним роком набував все масштабнішого виробництва. Там вже працює одне підприємство – завод Green Gool. Разом з тим у цьому році дали старт до будівництва заводу Head. Доклали стільки зусиль, щоб залучити цього інвестора. А виходить, що на державному рівні політика зовсім не направлена на те, щоб залучати цих інвесторів.

Вся інфраструктура Вінницького індустріального парку повністю будується за рахунок коштів територіальної громади. Сюди входить: водопостачання, каналізація, газопостачання, енергопостачання в розмірі 5 МВат з будівництвом підстанції, дороги. Сьогодні фактично водопостачання і водовідведення побудовано. Ми відвели земельну ділянку для будівництва цієї підстанції і підведення електроенергії. Крім того, почали будували дороги. Всі роботи будемо продовжувати і наступного року. Загальна кошторисна вартість цих інфраструктурних проектів – близько 150 мільйонів гривень. Це великі кошти, але ми розуміємо, якщо ми їх не вкладемо, то до нас ніякі інвестори не прийдуть, не створять нові додаткові робочі місця», - додав Сергій Моргунов.

Нагадаємо, що енергетики шокували австрійського інвестора, який взявся будувати завод Head у Вінниці: 1,6 млн. євро за «дозвіл».

Як повідомляла Вiнниця.info, 13 вересня у Вінниці заклали символічну капсулу на місці майбутнього заводу австрійської компанії Head. Підприємство розташовуватиметься на території Індустріального парку, що на Немирівському шосе. Завод спеціалізуватиметься на виробництві продукції для зимових видів спорту, а також для дайвінгу і тенісу. Запустити завод планували у 2021 році. До того, 4 травня, в приміщенні Вінницької міської ради відбулось підписання Меморандуму про порозуміння між компанією Head.

Вiнниця.info

Теги: завод будівництво підприємство Head Сергій Моргунов 
Матеріали по темі