Суспільство

Мер Вінниці та голова Вінницької облдержадміністрації зустрілися з першою леді

20 березня 2021, 11:18

19 березня голова Вінницької обласної державної адміністрації, а також мер Вінниці зустрілися із першою леді Оленою Зеленською. В рамках зустрічі підписали Меморандум про розвиток безбар'єрної архітектури у своєму регіоні і в рамках ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар'єрів».

«Коли ми починали працювати над ініціативою «Без бар’єрів», ми розуміли, що це буде великий проєкт. Але зараз на наших очах проєкт перетворюється на масштабний рух, до якого долучаються не лише окремі люди, бізнеси, а й цілі міста та області. Буду рада серед учасників бачити ще й нові регіони, та запевняю, що готова сприяти реалізації цікавих і потрібних проєктів», – зазначила Олега Зеленська.

Голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов та мер Вінниці Сергій Моргунов долучилися до ініціативи «Без бар’єрів». Підписантами Меморандуму про розвиток безбар’єрної архітектури також стали Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, голова Донецької ОДА Павло Кириленко, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко.


«Як відомо, на Вінниччині діє Комплексна цільова програма соціального захисту населення на 2019-2021 роки. Серед основних завдань – покращення якості надання соціальних послуг, соціального забезпечення осіб з інвалідністю та осіб похилого віку. Обласною програмою передбачено розвиток служб супроводу незрячих, запровадження дублювання суспільно важливої інформації шрифтом Брайля, аудіовізуальними засобами та забезпечення доступу до будівель соціального значення шляхом встановлення системи звукової навігації.

Окрім того, мова і про забезпечення доступу до послуг, зокрема, навчання спеціалістів органів соціального захисту, представників ЦНАПів, освітніх та медичних установ навичкам жестової мови, створення та підтримка розвитку транспортних служб із перевезення осіб з інвалідністю.

Із 2018 року на Вінниччині проходять інклюзивні заходи, де групи молодих людей на кріслах колісних принципам вчать навичкам самостійного життя. А традиційні змагання «Регбі на візках» дає можливість для людей з інвалідністю взяти участь у різних видах спорту, популяризує Параолімпійські види спорту у Вінницькій області, привертає увагу до доступності закладів фізичної культури та спорту.

Важливо, що сьогодні норми інклюзії та безбар’єрності дотримані на кожному об’єкті «Великого будівництва». Програма президента України Володимира Зеленського продовжується і в 2021 році. «Велике будівництво» на Вінниччині охопить більшу кількість галузей, відтепер це не лише освітні і спортивні проекти, а ще й медична галузь, проекти економічного розвитку та туристичної інфраструктури. На реалізацію 10 проектів цього року заплановано близько 265 млн.грн.

Архітектурне довкілля в Україні все ще розраховане на ідеально здорову за середніми стандартами людину. Але не всі люди вкладаються у середні стандарти. Тому треба змінювати «стандарти» - настав час руйнувати «бар’єри». Бо те, як влаштоване наше середовище і наш простір, впливає на життя. Для кожного має бути доступним - пересування, навчання, праця, відпочинок, дозвілля. І саме конструкція доріг, споруд, транспорту може мати вплив на наш спосіб життя…

Свого часу саме вінничанка Рая Панасюк стала «інструментом для допомоги іншим» в інклюзії, коли у 2017 році її призначили Урядовою уповноваженою з прав осіб із інвалідністю. Маленька жінка, яка навчила нас опускатись на коліна, щоб побачити її Світ. Той, який бачить вона. Бо хотілось дивитись їй у вічі… Рая легко «підіймала» людей догори, хоча сама сиділа у візочку…», – написав у Фейсбук голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.


Міський голова Вінниці Сергій Моргунов повідомив, що безбар’єрне середовище у Вінниці почали створювати ще у 2006 році.

«Вінниця його почала створювати ще з 2006 року. Натхненником і каталізатором цього процесу в нашому місті була Рая Панасюк, яка більшу частину свого, на жаль, короткого життя присвятила саме цьому. Саме з її ініціативи була прийнята муніципальна програма «Місто Вінниця – зручне для всіх», реалізовані проекти по доступності для людей з інвалідністю в різних напрямках: освіта, громадський транспорт, зупинки, заклади соціально-культурної сфери, медичні установи, інші установи, зокрема Прозорі офіси. Було створено Міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія», який сьогодні носить ім’я Раїси Панасюк. Вже більше двох років як Раєчки немає з нами, але ми разом з її однодумцями далі продовжуємо справу її життя. Розвиток безбар’єрної середовища у нашому місті зафіксований і у Стратегії «Вінниця 3.0».

І сьогодні разом з головою Вінницької ОДА Сергієм Борзовим та колегами приєднались до ініціативи «Без бар’єрів» та підписали Меморандум про розвиток безбар’єрної архітектури в Україні до 2026 року. Йдеться про підвищення доступності та інклюзивності інфраструктури, транспорту, будівель та громадських просторів; розробку та впровадження безбар’єрних маршрутів; доступності та інклюзії у сферах публічних послуг, медицини, освіти, працевлаштування, ведення бізнесу, у галузі культури, туризму, спорту тощо», – написав Сергій Моргунов.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото зі сторінки Сергія Борзова та Сергія Моргунова

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Сергій Борзов Сергій Моргунов перша леді Меморандум 
Матеріали по темі