Місто

Мешканці будинку на Київській прикрасили дерева м’якими іграшками. Фоторепортаж з двору

22 серпня 2018, 17:40

 У Вінниці мешканці, які живуть в будинку по вулиці Київській,112, власними зусиллями незвично облаштували прибудинкову територію. На гілках дерев та на лавочка – м’які іграшки, біля клумб пластикові композиції, висаджені плодові дерева. Територія огороджена парканом, який пофарбований у жовто-блакитний колір.

На майданчику розвішані плакати з правилами, їх мають дотримуватися усі відвідувачі. Самі ж мешканці слідкують за цим. Щосезонно місцеві жителі самостійно фарбують лавочки, дитячі гойдалки, смітники, клумби, пісочницю, паркан.

Вінничани біля будинку з шин створили клумби, на них висаджують живі квіти та встановлюють пластикові композиції. Незвичним на території майданчика є м’які іграшки, деякі з них на деревах, деякі на лавочках. Самі ж мешканці за необхідністю замінюють старі іграшки, які вже не мають естетичного вигляду.  Бували й випадки коли предмети декору крали невідомі.

Ініціатором такого доглянутого двору стала жителька з шостого під’їзду, вона є і старшою по будинку. 78-річна вчителька Ніна Василівна спочатку сама почала доглядати територію, висадила з учнями плодові дерева, кущі, а потім й інші мешканці долучилися до доброї справи.

«Облаштування прибудинкової території почалося з квітника. На місці теперішнього майданчика, був раніше садочок, після того, як садочка не стало, територія заросла бур’янами. Я організувала хлопчиків 12-15-річних і ми почали висаджувати дерева, але перед цим територію почистили. Коли мешканці побачили, що я сама з пилкою і з сокирою перед під’їздом все роблю, почали приєднуватися, переважно жінки, у яких є діти.

Ми двічі брали участь у конкурсі на найкращу прибудинкову територію. Перший раз ми витратили виграні кошти на огорожу навколо майданчика. Другий раз кошти пішли на заміну вікон та дверей у деяких під’їздах», - каже вінничанка.

Щосезонно територію біля будинку оновлюють. Дерева прикрашають іграшками, патріотичними стрічками, взимку вішають новорічні гірлянди.

Більшість під’їздів у будинку по Київській, 112 прикрашені дитячими поробками, іграшками, екібанами, малюнками. А на вікнах доглянуті квіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, у Вінниці мешканці багатоповерхівки по вулиці Чайковського свій підвал облаштували під місце для культурних посиденьок. Там встановили лавочку, навкруги розвішали картини та квіти. В одному з кутків навіть розмістили старовинну ікону з образом Діви Марії та маленького Ісуса.

Вiнниця.info

Теги: двір київська іграшки 
Матеріали по темі