Суспільство

Мешканці будинку на Стрілецькій роками платили гроші за тепло в чужих офісах

31 жовтня 2017, 14:49

 31 жовтня у Вінниці офісні приміщення за адресою Стрілецька 16,а відключили від теплопостачання. Комунальники були змушені на такі дії, адже орендодавець провів незаконну врізку до системи опалення багатоповерхівки. За тепло, яким користувався порушник, платили мешканці висотки. За даним фактом розпочали кримінальне провадження.

Начальник служби безпеки та кадрового забезпечення «Вінницяміськтеплоенерго» Юліан Мигаєнко розповідає, що у 2008 році власники приміщень офіційно від’єдналися від системи опалення. З 2009 нарахування їм не проводять. Однак, коли у 2013 році встановили загальнобудинковий лічильник, то з’ясували, що кількість спожитої теплової енергії у порівнянні з попередніми роками не змінилася.

«Тому ми можемо стверджувати, що це приєднання було до 2013 року. Можливо, навіть одразу після того, як наші працівники провели відключення. Фактично приміщення не мають опалюваних приладів, крім тих, які були встановлені за проектом, але в офісах тепло всередині і працюють люди.

Це говорить про те, що вони опалюються. За рахунок мешканців, звичайно», - пояснює посадовець.

Коли саме провели незаконну врізку, з’ясують правоохоронці. Однак, якщо рахувати з 2013 року, то власник приміщень «вкрав» тепла вже на 312 тисяч гривень.

«Якщо з 2013 року вказаний будинок по лічильнику спожив 1775 Гкал, то на це приміщення припадає 255 Гкал. В грошову еквіваленті – 312 тисяч гривень. Отже, 15%-20% від суми в платіжках за комуналку, люди віддавали за чужі приміщення», - додає Юліан Мигаєнко.

Щоб повернути вкрадені з власних гаманців кошти, жителі мають звернутися до суду.

За словами комунальників, з власником офісів намагалися зв’язатися ще з літа, однак той не йде на діалог. Попри це «Вінницяміськтеплоенерго» зазначає: якщо підприємець захоче і далі опалювати приміщення, то має підписати з ними договір і погасити заборгованість людям.

Варто наголосити, що перевірку добудови розпочали саме після звернення вінничан, які мешкають у багатоповерхівці. Фахівці чекали опалювального періоду, аби запустилася котельня. Сьогодні провели виміри температури в батареях – одна виявилася теплою, інші холодні, однак стояк, який веде до них теж був гарячим.

Врізку знайшли, подачу тепла перекрили. 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: опалення 
Матеріали по темі