Події

Мешканців Ямполя попереджають про можливу евакуацію через паводок, хоча рівень води в Дністрі знизився

25 червня 2020, 11:18

Станом на 10-у ранку в Ямполі через підняття рівня води почалося підтоплення окремих вулиць міста. Зокрема, вулиць: Гонти, Молодіжної, частини вулиці Зарічної. Кілька будинків відрізані від дороги. В місті попереджають жителів будинків, які можуть бути підтоплені, про можливу евакуацію. Втім, на ранок 25-го червня рятувальники фіксують зниження рівня води в річці.

«Ямпільська районна державна адміністрація повідомляє, що на 10 годину рівень води у річці Дністер становить 5,90 м, скиди на Новодністровській ГЕС – 2050 куб.м /сек . Річка Дністер не дає витоку і підпирає русла річки Русави в м. Ямполі та річки Марківка в с. Велика Кісниця. Починається підтоплення у місті Ямполі вулиць: Гонти, Молодіжна, частина Зарічної (кілька будинків відрізані від дороги). Прохання громадянам які проживають вулицями Молодіжна, Кібенка, Висоцького, Зарічна, Київська, Подолянки, І. Гонти, Д. Нечая, частини Замостянської, пров. Д. Нечая, будинки яких можуть бути підтоплені, підготуватися до можливої евакуації», – йдеться в повідомленні Ямпільської РДА.

За повідомленням ГУ ДСНС у Вінницькій області, рівень води в Дністрі все ж знизився. На ранок 25-го червня на фейсбук-сторінці рятувальної служби повідомили, що рівень води в Дністрі впав на 10 сантиметрів. Скид води стабільний.


Нагадаємо, 24-го червня через сильні дощі в Карпатах та на Буковині критично піднявся рівень води у Дністрі, на місцевих ГЕС провели контрольований скид води. Як наслідок – вже почалися перші підтоплення в Могилів-Подільському та Ямполі.

За повідомленням АТ «Вінницягаз», в Могилеві-Подільському можуть припинити газопостачання, якщо вода досягне місцевої газорозподільчої станції.

Як повідомили в КП «Ямпільводоканал», в місті можуть відключити водопостачання, якщо вода з Дністра почне затоплювати місцеву свердловину.

В підтопленні райони задля з’ясування ситуації виїхав голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов.

Згодом з’явилася інформація про те, що очільнику ОДА вдалося домовитися зі Молдовською стороною щодо контрольованого скиду води на їхній ГЕС. Це має знизити ризик затоплення південних районів Вінниччини.

Вінниця.info, фото – рятувальників

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Ямпіль Могилів-Подільський підтоплення Дністер 
Матеріали по темі