Економіка

МХП оцінив ефект своїх грантів для малого бізнесу в селах Вінниччини

10 лютого 2018, 13:02

  Через півроку після виділення мікрогрантів переможцям проектів «Село: кроки до розвитку», організованого МХП, грантоодержувачі поділилися своїми успіхами, розповіли про труднощі, про те, що говорять в їх селах, і найближчій перспективі.

Ця зустріч не була схожа на офіційний захід, вона нагадувала радше дружній обмін досвідом.

 

Нагадаємо, що 16 серпня 2017 року сертифікати на 40 тисяч гривень МХП вручив 20 переможцям конкурсу мікрогрантових проектів. Суть проекту полягає в тому, щоб цією сумою допомогти розвитку малого бізнесу в сільській місцевості п'яти районів Вінниччини та відродженню самобутніх подільських сіл.

До 6 лютого ті, хто отримали гранти вже встигли їх інвестувати в бізнес, і під час зустрічі розповіли про перші результати реалізації своїх ідей. Як пояснив Олександр Бондар з села Басаличівка Гайсинського району, який втілює проект з розведення малини і полуниці, він вже встиг закупити обладнання для крапельного поливу і розсаду, тому лише чекає весни, щоб змонтувати установку, внести добриво і стати місцевим «плодово-ягідним магнатом».

 

Проект Дмитра Самошевского з надання «консалтингу в сфері образотворчих мистецтв» у кількох селах Тульчинського району спочатку був досить спірним в плані окупності. Сам грантоодержувач на зустріч приїхати не зміг. У цей день він проводив з дітьми перше заняття по малюванню фарбами. Про те, як ідуть справи з навчанням сільських школярів малювання, розповіла його представник.

Як з'ясувалося, в досить великому селі Клебань батьки економлять на платних уроках, але, маючи в своєму розпорядженні усе необхідне, Д. Самошевскій три дні на тиждень дає уроки в сусідніх населених пунктах, і вже зібрав нехай і невелику, але групу дітлахів, які не мислять життя без живопису.

 

Дуже успішно розвивається проект зі  створення «Парку розваг» у селі Мухівці Немирівського району. Його автор Володимир Пузаенко зізнається, що на 80 тис. грн придбав атракціони, і до кінця квітня збирається їх монтувати і офіційно «відкриватися». Тим часом, від батьків сільської дітвори вже надходять замовлення на проведення там днів народжень в травні-червні. Він зазначає, що вже замовлено близько 30 заходів.

Всіх присутніх зміг зачарувати підприємець Микола Кривоніс з села Флорине Бершадського району. Грант від МХП він отримав на розширення виноградника. Аграрій розповів, що має в своєму розпорядженні найбагатший підбір сортів цієї рослини, а свіжим виноградом його сім'я харчувалася ще під Новий рік.

«Я збираюся вирощувати до 50 сортів цієї культури. Мій досвід показує, що і при нашому кліматі він може відмінно дозрівати. Зі збутом проблем немає. Виноград охоче розбирають», - розповідає Микола Миколайович.

 

За його словами, місцеві жителі спочатку говорили, що грант йому дістався «по блату», але він не тільки переконав, що протекцій немає, але і став активно допомагати односельцям писати грантові пропозиції на 2018 рік. МХП адже збирається продовжувати програму. Кілька людей їх нібито вже підготували.

Леся Гнатіська з РайгородуНемирівського району практично вже реалізувала свій задум. Жінка зізнається, що якщо раніше в її сільській перукарні обслуговувалися переважно чоловіки, то з придбанням нового обладнання заклад перетворився в «салон», який надає понад 40 нових послуг. Тепер заходять місцеві модниці, і вона замислюється над розширенням штату співробітників.

Кілька проектів пов'язані з вирощуванням лікарських рослин. Так, Любов Васильєва з села Жерденівка Гайсинського району розповіла, що хоче скласти конкуренцію потужним компаніям. Які трави культивувати вона знала і раніше, а тепер вона хоче розфасовувати і пакувати їх, щоб залучати покупців якістю і зручністю у використанні. Судячи з тих емоцій, якими жінка ділилася, у її амбітних планів є всі шанси досягти бажаного результату.

Як зазначив глава правління ГО «Спілка підприємців «Стіна», що займалася навчанням грантоодержувачів, Олександр Печалін, отримані знання в поєднанні з бажанням і матеріальною підтримкою дозволили сільським жителям розвинути свої проекти. Перші підсумки показували, що сумніви людей щодо можливості втілити в життя свої плани вже у минулому. Більш того, тренери, які займалися підготовкою сільських підприємців, радили їм не забувати про необхідність вести бухгалтерію, щоб підраховувати як доходи, так і витрати.

За словами фахівця зі зв'язків з громадськістю та пресою МХП Анни Горбатюк, компанія має намір продовжувати конкурс проектів «Село: кроки до розвитку» і в нинішньому році, і добре, що в невеликих населених пунктах люди цікавляться тим, як підготувати і оформити свою ідею. Це означає, що в наших селах хочуть розвивати бізнес і відроджувати його, а, маючи в своєму розпорядженні можливості, агрохолдінг буде в цьому допомагати. Соціальні проекти у МХП завжди були на особливому рахунку. Цю традицію підтримують грантоодержувачів, кожен з яких дбає про соціальну складову свого маленького бізнесу.

Теги: реклама МХП 
Матеріали по темі