Економіка

Мільярдні інвестиції та 15 тисяч нових робочих місць: Коровій презентував план розвитку Вінницької області

27 лютого 2019, 15:37

27 лютого головa Вінницької облдержaдміністрaції Вaлерій Коровій презентувaв Плaн перспективного розвитку Вінницької облaсті нa 2019 – 2021 роки. Проектом передбaчено створення 15 тисяч робочих місць, ремонти доріг, будівництво інфрaструктурних об’єктів тa покрaщення якості освітніх і медичних послуг.

Інфраструктурні проекти

В області планують реалізувати за три роки 250 інфраструктурних проектів на 19,4 млрд гривень. Найбільш знакові:

 • Реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту Вінниці – майже 2 млрд. гривень.

 • Будівництво вузлової розподільної підстанції 750/330/110 кВ в с. Гуменне. Це дасть можливість додатково. «наситити» м. Вінниця на 150 МВт і створить передумови для розвитку Вінниці на найближчі 30 – 50 років.

 • Будівництво автодорожнього переходу в Вінниці (вантовий міст, що з’єднає Замостя і Тяжилів). Це кардинально змінить географію і напрямок розвиток Вінниці.

 • Будівництво мосту Ямпіль – Косоуць. Це дасть можливість змінити пасажиропотоки між Україною і Республікою Молдова.

«Розраховуємо за три роки залучити 15 млрд гривень в будівництво доріг. Йдеться про поточну перспективу завершення цього року комплексу робіт по дорозі М-12 з виходом на Черкаську область. Розпочинаємо комплексні ремонти доріг в напрямку Могилів-Подільського - М-21. Наступного року розпочинаємо масштабні середньострокові ремонти в напрямку Шпикова, Крижополя, Тростянця, Бершаді і міста Хмільник», - повідомив В. Коровій.

5c77a5c93f05c_original_w859_h569.jpg

Інвестиції з метою створення нових робочих місць

Заплановано 190 інвестиційних проектів на загальну суму 23 млрд. гривень. Великі проекти:

 • Компанія Heed (Вінниця) – початок будівництва.

 • ІІ черга компанії KNESS (Вінниця). Розрахована на створення до 2000 тисяч робочих місць.

 • Загальна кількість працюючих на компанії UBC Group (Вінниця) буде 2000 людей.

 • Розширення потужностей МХП (Тростянецький район). До кінця 2019 завершать реалізацію ІІ етапу проекту, буде створено 3000 робочих місць.

 • ТОВ «Зернопереробний комплекс «Альфа» (біля м. Гнівань). Сумарна вартість проекту понад 600 млн. доларів і переробка 600 тонн кукурудзи.

 • Компанія BUNGE (Тростянецький район) в 2020 році побудує завод по переробці кукурудзи.

«Розраховуємо, що в галузі АПК буде створено додатково 1360 нових робочих місць», - говорить Валерій Вікторович.

5c77a5dd8443a_original_w859_h569.jpg

Охорона здоров’я

За три роки планують реалізувати 148 проектів на суму майже 1,8 млрд гривень. Найбільш знакові:

 • Будівництво та введення в експлуатацію Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології на 138 ліжок. Залучено кредит Світового Банку на 30 млн. доларів.

 • Розміщення нейрохірургічного та інсультного відділення на базі Вінницької обласної лікарні ім. М.І. Пирогова.

 • Створення відділення екстреної медичної допомоги у Вінницькій обласній дитячій лікарні.

 • Реконструкція диспансерно-поліклінічного відділення Вінницького обласного онкодиспансеру.

5c77a5eeb5183_original_w859_h569.jpg

Освіта

За три роки планують реалізувати 260 проекти на суму майже 1,4 млрд гривень. В області створять 100 опорних шкіл. Один з важливих проектів – будівництво школи в мікрорайоні «Поділля», яка розрахована на 1200 місць.

Спорт

Заплановано реалізувати 109 проектів на суму 601 млн гривень. Наймасштабніші:

 • Введення в експлуатацію 38 футбольних полів зі штучним покриттям.

 • Будівництво 5 спорткомплексів.

 • Оновлення спортивного комплексу «Здоров’я», реконструкцію якого розпочали в 2018 році.

Культура

Заплановано 169 проектів на суму 422 млн гривень. Найбільш знакові:

 • Реконструкція палацу Потоцького в Тульчині.

 • Введуть в експлуатацію приміщення в «Книжці» під Вінницький обласний театр ляльок «Золотий ключик», який розрахований на 240 місць

 • Створять сучасний кіноконцертний зал на 800 місць в м. Вінниці на Театральнй. Вже виготовлено проектно-кошторисну документацію. Протягом 3 років буде проведена реконструкція.

5c77a65aaa294_original_w859_h569.jpg

Екологія

«Передбачено 10 потужних проектів з відновлення і підтримки гідрологічного режиму та санітарного стану річок. Будуть масштабні роботи по річці Південний Буг в межах м. Вінниці і Стижавки, що дасть можливість покращити якість води.

Розглядаємо 24 об’єкти створення і збереження природно-заповідного фонду. Передбачено будівництво та реконструкцію 12 очисних каналізаційних споруд.

В планах - встановлення 5 сміттєсортувальних комплексів, які дадуть можливість вирішити проблематику в частині поводження з твердими побутовими відходами», - говорить Валерій Вікторович.

Енергетика

«В цьому році буде введено в експлуатацію перші 20 МВт біогазової установки МХП. В наступному році буде збудовано ще на 20 МВт. Запланована реалізація 4 етапу спільного з Швейцарською Конфедерацією спільного проекту енергоефективності мікрорайонів м. Вінниці.

В цілому ми розраховуємо на побудову ще 22 сонячних електростанцій сумарною потужністю до 100 МВт. Та ще три біогазові установки сумарною потужністю до 5 МВт», - зазначив В. Коровій.

5c77a70362f88_original_w859_h569.jpg

«Реалізація перерахованих заходів дасть можливість збільшити кількість виробництв з високою питомою вагою доданої вартості та створити протягом 3-х років 15 тисяч нових робочих місць. Ми розраховуємо на зростання середньомісячної заробітної плати в еквіваленті 500 доларів та зменшення «сірого» ринку зайнятості до 10%.

Розраховуємо провести поточний середній ремонт 2 тисяч кілометрів доріг.

Розраховуємо на збільшення пасажиропотоку аеропорту Вінниця. Після реконструкції він складе до 150 тисяч пасажирів на рік.

Розраховуємо на підвищення стандартів рівня життя населення - створення 100 опорних шкіл, 100% ліквідація черг до дитсадків. Зменшення смертності від серцево-судинних захворювання на 4%. На 5% зменшення смертності дітей 1-го року життя. На 30% зменшення онкологічних захворювань за рахунок діагностики», - резюмував голова облдержадміністрації.

Нагадаємо, зазначений Проект буде презентований та затверджений на Раді регіонального розвитку за участі В. Гройсмана 7 березня.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Проекти розвиток план область 
Матеріали по темі