Економіка

Мінеральні води, вапняки і каоліни – які корисні копалини видобувають на вінницькій землі

26 жовтня 2021, 17:17

Вінниччина багата корисними копалинами. Хто і що видобуває з надр вінницької землі журналісти Вінниця інфо. з’ясовували за допомогою Єдиного реєстру оцінки впливу на довкілля.

Відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», який набув чинності 18 грудня 2017 року, подання звіту про впливу на довкілля є обов’язковою вимогою для державних і приватних проектів перед початком ведення планової господарської діяльності.

За інформацією, що містить Єдиний реєстр ОВД, за запитом Вінницька область знайдено 138 спецдозволів на користування надрами.

Переважно видобутком корисних копалин з надр вінницької землі займаються підприємства із «вінницькою пропискою».

Серед дозволів є не лише такі, що дають право видобувати корисні копалини протягом 5-10 років, але й ті, що є дійсними протягом 20 років.

Зокрема, ПП «Приватна виробничо-комерційна фірма «АННА» отримала спецдозвіл на користування надрами до 2041 року. Підприємство видобуватиме воду мінеральну у родовищі «Садківецьке», що на околиці села «Садківці» у Могилів-Подільському районі. Видобуток мінерально-столових підземних вод передбачено для промислового фасування.

На 20 років спецдозвіл на користування надрами землі подільської отримала ще одна компанія. ПП «Гранітресурс» видобуватиме граніт, гранодіорит і діорит на родовищі «Жаданівське», що на околиці села «Жадани» Іллінецького району, також до 2041 року. Ці копалини, зазначається у спецдозволі, придатні для виробництва блоків, а відходи виробництва блоків використовуватимуть для дорожнього будівництва, рекультивації і благоустрою.

Відповідно до повідомлення у реєстрі ОВД ПрАТ «Глуховецький гірничозбагачувальний каоліновий комбінат» видобуватиме первинні каоліни для виробництва збагачених каолінів, а також піски-відсіви для використання у тонкій кераміці, благоустрої і рекультивації.

Видобуватиме первинні каоліни і ПрАТ «Турбівський каоліновий завод». Видобуток підприємство здійснюватиме на Пляхівському родовищі.

ТОВ «Компанія «ОРТУС» до 2041 року видобуватиме вапняк на родовищі «Дмитрашків – Трудівське» в 0,5 кілометра від села «Дмитрашківка» Тульчинського району. Відходи розпилювання вапняків використовуватимуть у виготовленні вапнякового меліоранту для розкислення ґрунтів.

Центральний військовий клінічний санаторій «Хмільник» протягом 20 років, до 2040 року, качатиме воду мінеральну радонову на родовищі Хмільницьке на 11 свердловинах.

АТ «Укрзалізниця» також повідомила про планову діяльність. А, саме, видобування мінерально-радонових підземних вод Острівного родовища для бальнеологічно-лікувального застосування у своєму виробничому структурному підрозділі ВСП «Санаторій «Медичний центр реабілітації залізничників».

Мінеральну радонову воду використовуватимуть, зокрема, для гідромасажних мінеральних ванн і для басейну підводного вертикального витягування хребта.

Разом з тим, про збільшення кількості випадків незаконного видобутку корисних копалин пишуть на фейсбук сторінці Державної екологічної інспекції у Вінницькій області. Неконтрольований видобуток завдає матеріальних збитків державі та призводить до негативних змін рельєфу місцевості та ґрунтового покриву. На його відновлення знадобляться десятки років.

Якщо вам стало відомо про факти незаконного, на вашу думку, видобутку корисних копалин, телефонуйте за номером (0432) 56-06-47 або звертайтесь на електронну пошту Державної екологічної інспекції у Вінницькій області vin@dei.gov.ua.

Нагадаємо, на Вінниччині підприємство незаконно добувало корисні копалини і використовувало газ.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця корисні копалини видобуток реєстр вплив довкілля 
Матеріали по темі