Україна

Міністр енергетики прокоментував знеструмлення Запорізької АЕС та закликав терміново ввести санкції проти атомної галузі рф

12 жовтня 2022, 12:22

Міністр енергетики України прокоментував обстріл російськими військами підстанції «Дніпровська», внаслідок чого Запорізька АЕС опинилася повністю знеструмленою.

Про це повідомляє офіційний канал НАЕК «Енергоатом» в Телеграм.

«російська ядерна рулетка знову випробовує на міцність наших атомників. Станція в блекауті, працює на дизель-генераторах», – зазначив Герман Галущенко.

Він процитував заяву лідерів Групи семи після зустрічі з Президентом України, підкресливши, що очільники G7 «засудили дії росії на Запорізькій АЕС і тиск, який чиниться на персонал об’єкта. Це подальша безвідповідальна ескалація, і ми будемо вважати росію відповідальною за будь-який інцидент, спричинений її діями».

Лідери «Великої сімки» визначили «відповідального за можливу атомну катастрофу, яка може бути спричинена тривалою військовою окупацією, постійним тиском на персонал станції та обстрілами ядерного об’єкта й ліній електропередачі, якими він живиться від енергосистеми України».

Міністр енергетики переконаний, що така заява очільників G7 стане суттєвим важелем у подальших судах над росією, що чинить на території України злочини, з якими сучасний світ у своїх війнах ще не стикався.

Герман Галущенко закликає зробити важливий наступний крок для забезпечення ядерної безпеки України та Європи.

«Світові – передусім Європі – потрібна термінова деокупація та демілітаризація Запорізької станції, яка просто зараз знову знеструмлена, що може привести до ядерної катастрофи», – заявив він.

І додав: країни мають «терміново вводити санкції проти російської атомної галузі», адже тільки жорстким тиском можна зупинити росію – країну-ядерного терориста.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info
Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: атомна енергетика 
Матеріали по темі