Суспільство

Міністр Лілія Гриневич дала поради випускникам, на що звертати увагу при виборі вищої освіти

14 червня 2019, 11:40

Випускники Вінниччини склали ЗНО і готуються до вступної кампанії. Більшість вже визначились, до якого навчального закладу вступатимуть, але ще є час, аби остаточно переконатись в своєму виборі. Під час робочої поїздки міністра освіти Лілії Гриневич до Вінницької області, журналісти попросили очільницю міністерства дати поради випускникам і їх батькам, як обрати вуз, щоб отримати якісну освіту, а потім і роботу за фахом.

«Перш за все, закликаю всіх вступників і їх батьків включати критичне мислення, коли вони обирають вищий навчальний заклад. Спочатку треба довідатись, де працюють його випускники, чи можуть вони потім влаштуватись на роботу, чи буде в них на ринку праці місце. Запитати в людей, які навчаються, чи в цьому закладі беруть хабарі, чи ні. Чи є там освітні програми, які потім прикладні на ринку праці. Лише після того вибирати навчальний заклад. Варто обирати ті спеціальності, за якими потім можна і себе самореалізувати і заробити нормальну зарплату. Наприклад, в нас високі заробітні плати для енергетиків, але в нас постійно недобір на енергетиків і на інженерів. Ми даємо державне замовлення, але маємо недобір кадрів. Діти не йдуть туди, бо там складніше вчитись. А може все-таки поставити собі більший виклик і тоді мати більші можливості в житті?», - говорить Лілія Гриневич.

Підняли також питання освіти за кордоном.

«З приводу тих, хто їде за кордон. Недавно було опубліковано дослідження і опитування наших студентів, які навчаються за кордоном: що їх мотивувало поїхати з України. В першу чергу, їх мотивувало те, що вони потім хочуть залишитись там працювати. Тобто, вони шукають вищої оплати праці і кращого рівня життя. А тут Україну ще треба розбудовувати. В нас зараз пішло економічне зростання ці три роки кожен раз на 3%, є потенціал на 5-7%, але для цього треба працювати. Я не проти того щоб люди здобували за кордоном освіту, тому що це розширює їх світогляд – магістерські програми. Бакалаврські, поки молода, ще юна людина – тут, в Україні. Потім може поїхати на магістратуру чи докторантуру за кордон. Важливо щоб вони потім повертались і розбудовували Україну», - каже Гриневич.

Разом з тим, вона радить перевіряти іноземні університети, щоб не втратити час і не залишитись без освіти.

«Хочу застерегти, коли ви їдете до Польщі чи в будь-яку країну, ви повинні перевірити університет, куди ви їдете навчатись, тому що, як в Україні є університети різної якості, так і там є університети дуже різної якості. Бувало вже таке, що українські студенти довірились польському приватному університету, диплом якого не визнається навіть в Польщі, не те що в інших країнах», - відмічає Гриневич.

Як повідомляла Вiнниця.info, 13 червня Лілія Гриневич відвідала дитсадок і нову школу в с. Сосонка Вінницького району. Також вона прокоментувала, чому йде в політику з партією Гройсмана.

Вiнниця.info

Теги: освіта вступ Гриневич 
Матеріали по темі