Економіка

Міністр не полишає надії "вибити" для вінницьких цукроварів квоту на експорт до Митного союзу

3 серпня 2011, 17:21

Міністерство аграрної політики і продовольства веде переговори з Митним союзом щодо встановлення тарифної квоти на експорт цукру в режимі вільної торгівлі.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час наради з питань розвитку цукрової галузі та перспектив виробництва біоетанолу, що проходила у Вінницькій області.

За словами Присяжнюка, зі збільшенням збору цукрових буряків та виробництва цукру в Україні збільшилась і кількість працюючих цукрових заводів.

"Так, якщо у 2009 році у нас працювало лише 56 цукрових заводів, то у 2010 - вже 73. А у 2011 році, за попередніми даними, в Україні налічується вже 80 цукрових заводів", - повідомив міністр.

Разом із тим, за даними Мінагрополітики, в Україні є ще 26 законсервованих цукрових заводів, які при забезпеченні необхідною кількістю сировини можуть відновити свою виробничу діяльність.

"Загальна потужність всіх вітчизняних цукрових заводів дозволяє щорічно виробляти понад 3 мільйони тонн цукру. За таких обсягів виробництва експортний ресурс цукру може становити понад 1 мільйон тонн на суму близько 1 млрд. доларів", - зазначив Присяжнюк.

Вінницьким цукроварам є за що поборотися, адже у сезоні цукроваріння 2011/2012 року вони планують збільшити виробництво цукру на 21,5%, або на 63,6 тис. тонн порівняно з 2010 роком до 360 тис. тонн.

Таке зростання планується забезпечити за рахунок зростання обсягів збирання цукрових буряків в області на 12% до 2,75 млн. тонн та урожайності цукристих – з 327 ц/га до 365 ц/га.

Загалом, цьогоріч, як і в минулому сезоні, на Вінниччині працюватиме 11 цукрових заводів, які розпочнуть сезон цукроваріння наприкінці серпня – початку вересня.

За підсумками минулорічного сезону цукроваріння на долю Вінниччини припадало майже 20% від загального обсягу виробництва цукру в Україні.

ВИННИЦА.info

Матеріали по темі