Суспільство

Мироточивые иконы из села Кировка совершат предпасхальный тур по храмам Винницкой епархии УПЦ МП

1 березня 2010, 17:20

Мироточивые иконы из села Кировка совершат предпасхальный тур по храмам Винницкой епархии УПЦ МП

 

Протягом Великого посту і пасхального періоду з благословення архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Симеона, чудотворні мироточиві ікони з с. Кіровки Калинівського району відвідають усі благочиння Вінницької єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Про це ВІННИЦЯ.info повідомили в прес-службі Вінницької єпархії української православної церкви московського патріархату.

За повідомленням, з 1 по 5 березня чудотворні мироточиві ікони відвідають м. Бар. Далі ікони будуть привезені у Жмеринку (з 8 по 12 березня), у Шаргород (з 15 по 19 березня), у Муровані Курилівці (з 22 по 26 березня), у Могилів-Подільський (з 12 по 16 квітня), у Вінницький район (з 19 по 23 квітня), у Томашпіль (з 26 по 30 квітня), у Хмільник (з 3 по 7 травня), у Вінницю ( з 10 по 14 травня), у Чернівці (з 17 по 20 травня) і у смт. Літин ( з 31 травня по 4 червня).

Довідка

В 2007 році в с. Кіровка Калинівського району, що на Вінничині, у місцевій церкві преподобної святої Параскеви Сербської замироточили ікони. Це була ікона «Всіх святих» - єдина вціліла із сплюндрованого у 1947 році храму. Поряд записка: «Ця ікона знаходилася у нашому будинку багато літ. Її приніс батько у 1947 році. Ікона ніби жива. Коли була весела, квіточки на ній ставали рожеві, коли сумна, - тьмяніли. Але останні три роки на іконі виступають пахучі краплі, які пахнуть все сильніше. Тож краще повернути ікону туди, де вона була – у церкву».

Одного разу прихожани помітили, що на мироточивій іконі «Всіх Святих» з’явився чудесний нерукотворний образ Христа Спасителя. Особливо виразно зображення Ісуса видно на фотографії ікони. Воно чітко проступає на іконі і на фото сприймається, як основне. І найцікавіше, що нерукотворний образ з’явився не на склі, а на самій іконі, що знаходиться у дерев’яній рамі під склом.

Незабаром у церкві замироточила ікона Спасителя. Це сталося на Маковея 14 серпня 2007 року під час служби. Як свідчить корінна жителька Кіровки, прихожанка храму святої преподобної Параскеви Сербської Ольга Назарівна Навроцька, ікона на хресті просіяла а потім замироточила. Спочатку мироточіння ніхто не помітив. лиш коли під іконою на підлозі побачили краплі і спробували з’ясувати їхнє походження, зрозуміли, що мають справу з миро. Неземні приємні пахощі випромінювала ця ікона.

Мироточиву ікону Спасителя помістили в кіот поруч з іконою «Всіх Святих». Незабаром сталось ще одне чудо - на внутрішній частині скла ікони з дрібнесеньких крапельок миро з’явився нерукотворний образ Пресвятої Богородиці.

Третє чудо сталося восени. Заплакала Іверська ікона Божої Матері, придбана прихожанами у магазині Браїловського жіночого монастиря під Вінницею. Це сталося у жовтні. Незабаром сльози змінилися крапельками благоухаючого миро.

 

Як зазначає настоятель храму отець Віталій, всі три мироточиві ікони паломники вважають чудотворними.

Щосуботи і неділі у храмі відбувається богослужіння перед чудотворними мироточивими іконами. З великим трепетом та шаною до святині настоятель храму піднімає святі ікони, щоб зібрати благоухаюче миро. В цей час ікони тримають люди в своїх руках, вони ще і ще переконуються в тому, що ці святині є нерукотворними. Вату, на якій лежать ікони, священик акуратно віджимає, щоб зібрати частиці святого миро. Цими каплями люди помазуються, а ваточку обережно по частицях роздають людям – як поміч на подолання душевних і тілесних хвороб та немочей духу.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі