Суспільство

Міська рада пояснила, чому у Вінниці не встановлюють автомати для пластикових пляшок

13 травня 2020, 13:07

13 травня на сайті Вінницької міської ради опублікували відповідь на петицію, в якій громадяни просили встановити автомати для пластикових пляшок. У мерії зазначають, що така система ефективно працює в багатьох супермаркетах європейських країн, але не в Україні. А існуюча законодавчо-нормативна база не дає змоги місцевій владі зобов'язати торгівельні мережі встановлювати подібні автомати.

«В умовах зростання виробництва та споживання товарів одноразового використання, питання відокремлення ресурсоцінних компонентів з загальної маси побутових відходів, є надзвичайно важливим.

Профільним департаментом ознайомлено з системою збору використаної тари за допомогою фандоматів.

Принцип роботи заставної (депозитної) системи збору полягає в тому, що виробником або оператором торгівельних мереж у вартість пляшки напою закладають додаткову суму, а при здачі тари в фандомати, автомат повертає частину цих грошей, або надає бонуси для використання їх в торгівельному закладі. Така система ефективно працює в багатьох супермаркетах Європейських країн. На жаль, в Україні, не налагоджено подібне співробітництво між вітчизняними виробниками та операторами торгівельних мереж. А існуюча законодавчо-нормативна база не дає змоги місцевій владі зобов'язати торгівельні мережі встановлювати подібні автомати.

Для зменшення негативного впливу відходів на навколишнє середовище, в місті впроваджена система роздільного збирання побутових відходів. Мешканцям запропоновано складувати ресурсоцінні компоненти (ПЕТ-пляшка, папір, скло, метал) в контейнери сухої фракції. Які після проходження процесу сортування, направляються на переробку.

Також, силами КУП «ЕкоВін», на контейнерних майданчиках багатоповерхової забудови міста встановлено 100 контейнерів для ПЕТ-пляшки. Крім того, мешканці мають можливість здавати пластикові вироби в пункти прийому вторинної сировини, що розміщені в кожному мікрорайоні міста», - йдеться у відповіді на петицію.

Вінниця.info

Теги: сміття петиція ВМР 
Матеріали по темі