Місто

Міська рада відповіла на петицію про сморід на Сабарові та Поділлі: реконструкцію очисних споруд призупинили

29 серпня 2019, 13:36

На сайті Вінницької міської ради опублікували відповідь на петицію щодо неприємного запаху каналізаційних стоків, який періодично появляється в мікрорайонах Сабарів, Поділля та Сверловський масив. Мерія зазначає, що «Вінницяоблводоканал» постійно проводиться ремонт очисних споруд каналізації. Застарілі споруди та обладнання ОСК потребують повномасштабної реконструкції і модернізації, яка дала б можливість покращити якість очищення стічних вод, ліквідувати запахи та зменшити екологічне навантаження на навколишнє середовище.

«Повний комплекс заходів по реконструкції очисних споруд каналізації м. Вінниці потребує великих фінансових затрат. За попередніми розрахунками вартість реконструкції очисних складатиме понад 15,0 млн. євро і буде виконуватися в три етапи (три черги).

В 2018 році в рамках реалізації державної програми «Соціального-економічного розвитку» розпочато роботи першої черги реконструкції каналізаційних очисних споруд при загальні проектній вартості І-ї черги 48 433 480,00 грн.

В 2018 році виконано роботи з реконструкції І-ї черги ОСК на загальну суму 30 000тис.грн., а саме:

1.на станції скиду стоків виконано: заміну вікон, дверей, виконано заміну даху, завершено роботи по заміні старих прогнивших решіток, де всі роботи по управлінню та чистці решіток виконувалися вручну, на решітки з нержавіючої сталі в кількості 3х шт. закритого типу, з автоматичним управлінням та самовидаленням сміття крупної фракції; завершено утеплення;

2.встановлено шибери з нержавіючої сталі в кількості 6 одиниць;

3.виконано монтаж станцій зливу стоків;

4.завершено роботи по монтажу та наладці системи вентиляції на насосній станції;

5.виконано роботи по заміні насосного обладнання;

6.накрито канали прийому стоків;

7.розпочато ремонт приміщення насосної станції ;

8.встановлено станції зливу стоків закритого типу.

В 2019 році КП «Вінницяоблводоканал» звернувся до Кабінету Міністрів України з клопотанням щодо виділення залишку коштів на завершення І-го етапу реконструкції міських очисних споруд каналізації.

Станом на 22.08.2019р. роботи по реконструкції ОСК призупинено в зв’язку з відсутністю фінансування з держбюджету. В разі виділення коштів з державного бюджету, роботи по реконструкції ОСК будуть продовжуватися», - йдеться у відповіді на петицію.

Вiнниця.info

Теги: петиція ВМР  
Матеріали по темі