Суспільство

Місто на Вінниччині планує переробляти відходи за допомогою каліфорнійських черв’яків

24 грудня 2019, 09:55

Іллінецька об’єднана територіальна громада, що на Вінниччині, планує впровадити новий спосіб переробки органічних відходів на сміттєзвалищі. Для цього використовуватимуть каліфорнійських черв’яків. Таку практику побачили у Кропивницькому.

«Іллінчан зацікавив досвід цього підприємства з вермікомпостування — переробки органічних відходів каліфорнійськими черв'яками у біогумус. Вермиферми (від англ. worm – черв’як) дозволяють утилізувати абсолютно всі біологічні відходи. Каліфорнійські хробаки, яких використовують в цій технології, у відносно короткі терміни без будь-якої шкоди перетворюють «зелені відходи» у цінне гумусоване добриво, яке перевершує гній і компости за вмістом гумусу в 4-8 разів.

Внесення біогумусу в ґрунт нормалізує розвиток властивих здоровому ґрунті мікробних асоціацій. Оскільки однією з головних біологічних особливостей каліфорнійських черв'яків є наявність в них особливих знезаражувальних ферментів», - повідомляють на сторінці Іллінецької ОТГ.

Міський голова разом зі своїми заступниками та керівниками комунального підприємства «Добробут» побували в Кропивницькому, де більш детально дізнались про всі тонкощі вермікомпостування. Там місцеве ТОВ «Екостайл» вже декілька років займається розведенням каліфорнійських черв’яків.

Наразі на міському сміттєзвалищі тривають роботи з підготовки площі для облаштування компостних ям, що дасть можливість вирішити ще одне питання – утилізації листя, трави, бадилля після збору рослин. Біогумус буде використовуватись для комунальних теплиць, клумб, саду.

Нагадаємо, що на початку жовтня в Іллінцях на території сміттєсортувального комплексу встановили спеціальне обладнання, яке переробляє відходи на тротуарну плитку.

Вінниця.info, фото - зі сторінки Іллінецької ОТГ

Теги: Іллінці ОТГ сміття сміттєзвалище 
Матеріали по темі