Культура

«Місто послідовників Пирогова»: у Вінниці презентували книгу про історію місцевої медицини

14 грудня 2020, 14:38

14 грудня презентували книгу «Вінниця – місто послідовників М.І. Пирогова». Праця є одним з проектів-переможців минулорічного конкурсу «Бюджет громадських ініціатив» та містить в собі історію вінницької медицини від часів Миколи Пирогова і до сучасності. В книзі є розповіді про понад 40 особистостей, які зробили внесок у розвиток Вінниччини.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці міського голови Сергія Моргунова.

«Нобелівський лауреат Зельман Ваксман, мікробіолог зі світовим ім’ям Данило Заболотний, засновник «Пироговки» Людвіг Малиновський – цих людей об’єднує не тільки професія, а й зв’язок з Вінницею. До речі, і міський голова початку ХХ ст. Микола Оводов за фахом теж був лікарем», – повідомляється в дописі мера.

Як зазначається в повідомленні, серед імен, згаданих в книзі, – і незаслужено забуті.

«Загалом у книзі розповіді про 43 відомих людей, які зробили внесок у розвиток нашого краю. Серед них - і незаслужено забуті імена. Автори, а в основному – це колектив нашого медичного університету, опрацювали біографічні відомості, архівні документи, зібрали рідкісні фотографії», – розповідає міський голова.

Дане дослідження розраховане не тільки на профільну аудиторію. На думку очільника міста, його оцінять усі вінничани, хто цікавиться історією. Запитувати книгу в міських бібліотеках вже можна буде за кілька тижнів.

«Переконаний, що у світ мають вийти й наступні оновлені видання, доповнені іменами медиків і науковців, які сьогодні на передовій у боротьбі з коронавірусом», – зазначає міський голова в своєму дописі.Нагадаємо, до дня народження Миколи Пирогова опублікували факти про видатного вченого.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – з фейсбук-сторінки Сергія Моргунова

Теги: Микола Пирогов книга презентація вінницька медицина історія 
Матеріали по темі