Суспільство

«Місто професій» у вінницькому парку: діти стають рятувальниками, поліцейськими та ковалями. Фото

13 липня 2019, 13:54

13 липня у Центральному парку Вінниці триває «Місто професій». На Фонтанній площі дітей знайомлять з особливостями різних спеціальностей. Хлопчики та дівчатка пробують себе у ролі рятувальника, кінолога, перукаря, кухара, актора, будівельника, журналіста.

Також можна перевтілися у лікаря-ветеринара, електрика, поліцейського, пожежника, будівельника, вибухотехніка, лікаря, соціального працівника, криміналіста, агронома, продавця, майстра з пошиття взуття…

Найбільші черги традиційно біля правоохоронців та Державної служби з надзвичайних ситуацій. Малеча з радістю приміряє форму рятувальників, одягає каски і шоломи. На території парку лунають сирени – адже дітям дозволяють посидіти у салоні службових авто та вмикати проблискові маячки.

Сьогодні на фесті на локації «Кузня щастя» представили спеціальність коваля. Усім охочим вдягають фартух, віночок, рукавиці. З допомогою майстра хлопчики та дівчатка кують собі монети напам’ять.

На заході присутні представники комунальних підприємств міста, які щодня надають послуги жителям Вінниці – транспортна компанія та «ЕкоВін».

«Задача батьків і проекту – дати шанс дитині. Буває, що дитина хоче піти на будівельний майданчик, подивитись, що там відбувається, а батьки її ведуть до інших майданчиків, наприклад до айтішників. Але дитина не обов’язково буде будівельником, вона може стати архітектором. Я прошу батьків не направляти дітей. Їхнє завдання – просто привести дітей у «Місто професій» і ходити поряд, дати шанс спробувати дитині все, що вона хоче. Чому всі вважають, що зараз престижно бути айтішниками? Я радію, коли до нас долучаються комунальні служби, бо наше з вами повсякденне життя, чисті вулиці, свіжий хліб кожного дня в магазині навпроти, це все створюють звичайні люди. Чомусь батьки не хочуть, щоб їхні діти були сантехніками, електриками, а щоб були економістами, хоча сьогодні рівень заробітної плати у сантехніка і електрика досить високий і знайти таких кваліфікованих фахівців досить важко», - розповідала керівник проекту Тетяна Люлька.

На території «Міста професій» кожна дитина отримала «паспорт». Захід триватиме до 15 години.

Вінниця.info

Теги: діти фестиваль Місто професій 
Матеріали по темі