Політика

Місцевий переворот. На Вінниччині депутати міськради відправили у відставку мера

22 травня 2018, 15:50

22 травня депутати Жмеринської міської ради на позачерговій сесії висловили недовіру міському голові Анатолію Кушніру та проголосували за дострокове припинення його повноважень. Міський голова Анатолій Кушнір, який був обраний на посаду в 2014 році зазначає, що зібрання депутатів не вважається сесією, бо він не підписував розпорядження про її скликання і збирається звернутись до громади та до суду.

Про це він сказав в телефонному коментарі журналісту Вiнниця.info.

«Вчора поступило звернення від 21 депутата про проведення позачергової сесії сьогодні (22 травня). Посилаючись на 46 статтю Закону Про місцеве самоврядування, якщо в нас оголошена чергова сесія на 14 червня, то проводити позачергову сесію немає нагальної потреби. Секретар міської ради, не розуміючи регламенту, дав розпорядження про скликання сесії, на що він не має права, і провів так звану сесію. Це не сесія, а зібрання депутатів, на якому вони не мають права приймати рішення», - говорить Анатолій Кушнір.

«За результатами таємного голосування міська рада вирішила достроково припинити повноваження міського голови м. Жмеринка Кушніра Анатолія Петровича», - йшлось в рішенні депутатів від 22 травня.

Анатолій Кушнір збирається судитись через неправомірні дії секретаря та депутатського корпусу.

«Я обов’язково подаватиму до суду. Буду звертатись до громади м. Жмеринка, тому що я мав підтримку 70%. Сесію скликає міський голова. Я її не скликав. На сайті Жмеринської міської ради оголошення про скликання сесії немає. Сесія не є дійсною», - зазначив А. Кушнір.

А. Кушнір

Разом з тим, секретар міськради, на якого депутати поклали повноваження міського голови в коментарі виданню NaПарижі зазначив, що на позачергову сесію винесли 4 питання.

«На позачергову сесію було винесено чотири питання. По першим двом депутати визнали незадовільними звіти першого заступника та заступника міського голови. А «риску» засідання депкорпус підвів, коли 26 голосами підтримали «недовіру» меру А. Кушніру», - пояснив секретар міськради Юрій Світлак.

Юрій Світлак був призначений секретарем Жмеринської міської ради у квітні 2018 року.

Ю. Світлак

Відомо, що Анатолій Кушнір на виборах в 2015 році він судився, аби зареєстрували його кандидатуру на посаду міського голови. Конкурентами йому були колишній очільник міста Зіновій Трахтенберг та вінницький революціонер Юрій Хорт.

Вiнниця.info, фото з сайту Жмеринської міської ради

Теги: депутати Жмеринка мер 
Матеріали по темі