Суспільство

Містичний образ «Жінки дощу» відкрив очі. Портрет вінницької художниці став головним персонажем для американського письменника. Фото

28 липня 2021, 15:57

Вінницька художниця Світлана Телець стала автором ілюстрації та ідейним натхненником для створення персонажа літературного твору письменника Маркуса Делзелла з Чикаго. Шість років тому цей літератор помітив в американській пресі фотографію її портрету з пані у чорному капелюсі та закритими очима - «Жінка дощу». Її назвали однією з наймістичніших картин сучасності. Про неймовірну історію цього культового твору, чому художній прообраз у майбутньому відкрив очі, Вінниця.info дізналась від самої Світлани.

«Сонячний літній день 1996 року. Я в Одесі. Сідаю за біле полотно, дивлюся на нього й думаю, а що тут зображу?Може, пейзаж, може й натюрморт… Аж раптом на полотно падає тінь. Я побачила на ньому силует жінки. Написала портрет практично за 5-6 годин. І скажу, що не могла й відірватися. Назвала «Жінкою дощу». Купували її кілька разів. І постійно повертали. Кожен з власників казав, що з появою портрету у квартирі почали відчувати, наче хтось є… Були різні історії. Крайній власник – Сергій Скачков, лідер гурту «Земляне». Після того, як він її придбав, до мене чомусь почали звертатися російські журналісти, запрошувати на зйомки телепередач. Сам музикант інтерв’ю не давав. Що там сталося, мені не відомо. Останнє, про що я знаю, картина у нього висіла у заміському будинку. А потім дізнаюсь, що портрет внесли у десятку відомих картин, такі, як «Крик» Едварда Мунка, що вплинули на своїх власників. І серед цього списку моя…», - пригадує Світлана.

Кілька років тому до Телець звернувся російський священник.

«Він просив намалювати йому копію «Жінки дощу».Робити копію відмовилася. Запропонувала, хіба що намалювати якось інакше. Але потім священник десь зник. Потім знову з’явився та почав писати у соціальні мережі. Намалювала образ, але з відкритими очима. Коли робота була готова, священник цей знову зникає… Портрет нової «Жінки дощу. Пробудження» розмістила на каміні у своєму гостьовому будинку у селі Буша. До мене у туди приїздять чимало гостей, як з України, так і закордону. Фото з оновленим образом хтось розмістив в соціальних мережах. І то, буквально з місяць тому, отримую на «Месенджер» повідомлення від Маркуса Делзелла з Чикаго. Як виявилося, він американський літератор. І довго мене шукав», - продовжує Світлана.

«Я отримав відповідь від перекладача і побачив, що ви запитали, що мене зацікавило в цій картині. Я дізнався про «Жінці дощу» десь 3-6 років тому. Я десь читав про картину, і думка про неї завжди залишалася зі мною. Мені подобалося ділитися зображеннями картини з моїми друзями, щоб запитати, що вони думають про неї. Зрештою я став шукати художника, що стоїть за картиною, і це було дуже складно. Як тільки я почав шукати Вас, картина стала часто з'являтися в моїх снах. Зазвичай це були просто образи «Жінки дощу» з різним фоном, коли насувається туман. Завжди було приємно бачити її уві сні. Мені все ще вона сниться. Я також письменник і створив персонажа для моєї майбутньої книги по тематиці «Жінки Дощу». Як тільки ці ілюстрації будуть готові, я обов'язково пришлю Вам фотографії», - такий лист надіслав письменник Світлані.

Світлана Тілець надіслала американцю портрет «Жінка дощу. Пробудження».

«Він ділиться зі мною, у яку рамку поставив портрет. Як вийде у друк його літературний твір з ілюстраціями «Жінки дощу», надішле книгу. Про що вона, я не цікавилась. Бо хочу про це дізнатися, коли отримаю книгу та сама про все прочитаю. А тим часом виникло бажання продовжити серію цього портрета. Адже Маркус надихнув своїми снами, де бачив образ у різних кольорах. Що саме намалюю і коли… поки й гадки не маю», -інтригує Світлана Телець.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця портрет Жінка дощу Світлана Телець 
Матеріали по темі