Економіка

Міжнародний інвестиційний форум у Вінниці зібрав представників влади і бізнесу з України та з-за кордону

10 вересня 2021, 14:24

У Вінниці 10 вересня провели VІІІ Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина – бізнес в центрі України». Захід цього року проводиться в рамках міжнародної конференції «Ukraine Invest Talks: Vinnytsia» та спрямований на популяризацію інвестиційного потенціалу Вінниччини.

Епідемія коронавірусу внесла свої корективи в розвиток не лише української економіки, а й змінила світу. Інвестицій сьогодні потребує наука, технології, суспільні відносини та накопичення світових ресурсів. Про потенціал Вінницької області та привабливість регіону для інвесторів говорили сьогодні у Вінниці.

У форумі взяли участь голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голова обласної ради Вячеслав Соколовий, представники дипломатичних установ, органів виконавчої влади з Житомира, Кіровограду та представники бізнесу з України, Швейцарії, Білорусі, Узбекистану. В форматі онлайн до форуму долучились представники більше як 10 країн світу, зокрема з США, Саудівської Аравії, Австралії, Німеччини, Австрії, Франції, Бельгії, Монако, Португалії…

Голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов презентував інвестиційний потенціал Вінницької області та зазначив, що захід є важливою подією для регіону.

«Розвиток держави, як і розвиток регіону, неможливий без інвестицій та нових технологій. На сьогодні Вінницька область є однією із найбільш перспективних, оскільки вона є розвиненим аграрно-промисловим, науково-виробничим та культурно-освітнім центром України», - зазначив Сергій Борзов.

Під час брифінгу він відмітив, що оновлення інфраструктури в рамках програми Президента «Велике будівництво», збільшує інвестиційну привабливість регіону та повідомив про намір створити логістичний хаб в Ямпільській громаді.

«В надзвичайно короткий термін, протягом 90 днів, вдалося відремонтували 116 кілометрів дороги Немирів-Ямпіль. У подальшому – спорудження мосту Ямпіль – Косуець через річку Дністер. Це дає можливість створити новий міжнародний маршрут, який стане найкоротшим шляхом з Прибалтики до Балкан - лінією столиць прибалтійських країн до Бухареста, Софії, Афін чи Стамбулу через Київ і Кишинів. Є пропозиція відкрити логістичний комплекс в Ямпільській громаді. Це дасть додаткові надходження до бюджетів різних рівнів.

Також на черзі – реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту «Вінниця». Перший транш в сумі 135 мільйонів вже надійшов. Вінницька область має найбільший транзитивний коефіцієнт, знаходиться майже в центрі України і знаходиться на перетині двох торгівельних шляхів. Це надає високий коефіцієнт привабливості для бізнесу.

Вінницька обласна державна адміністрація відкрита до співпраці з бізнесменами які будуть реалізовувати стартапи або відкривати другу чи третю чергу свого виробництва. Ми також залучаємо міжнародних партнерів до консультації по веденню бізнесу», - прокоментував Сергій Борзов.

Мер Вінниці Сергій Моргунов у вступному слові розповів про інвестиційну привабливість Вінниці, підприємства, які працюють в місті та велику кількість молодих людей, які здобувають в закладах освіти. Також він анонсував, що на наступному тижні приступлять до реконструкції злітно-посадкової смуги аеропорту Вінниця.

«Спільними зусиллями і за підтримки Президента України вдалося зберегти аеропорт «Вінниця» в списку цільової державної програми розвитку аеропортів на період до 2023 року. Ми буквально цього тижня отримали підтвердження на 135 млн грн щодо початку реалізації проєкту реконструкції злітно-посадкової смуги. І на наступному тижні всі виробничі потужності будуть на об'єкті, щоб розпочати роботи. Вінницька міська рада взяла на себе зобов'язання зробити повну реконструкцію аеровокзалу і зовнішніх мереж. Паралельно із реконструкцією злітно-посадкової смуги ми розпочнемо перебудову аеровокзалу. На це ми взяли кредит у державному банку. Ми маємо створити умови, щоб приймати два рейси одночасно. А це до 450 пасажирів на годину», - сказав Сергій Моргунов.

Виконавчий директор «Ukraine Invest Talk» Сергій Цівкач нагадав, що в Україні інвестори можуть отримати державну підтримку в сумі до 30% від інвестицій.

«Сьогодні ми працюємо у Вінниці. Це наш черговий захід. В нас є серія заходів регіональних по Україні «Ukraine Invest Talk». Мета цих заходів – просування іміджу регіонів України в кості інвестиційно привабливих, як для національного, так і для іноземного інвестора. Нас дивляться люди з понад 50 країн світу. Це суттєве просування іміджу та перспектив регіону.

Дякуємо за співпрацю голові обласної державної адміністрації. голові обласної ради, міському голові за те що цей захід сьогодні став можливий.

Ми будемо підтримувати інвесторів, особливо в рамках закону Про державну підтримку інвестиційних проектів. Ця президентська ініціатива дає можливість Уряду надавати підтримку інвесторам в обсязі до 30% від інвестицій і ми, державна установа були уповноважені урядом щоб супроводжувати інвесторів у відповідності до цього закону. Запрошуємо інвестувати в Україну і Вінниччину», - говорить Сергій Цівкач виконавчий директор «Ukraine Invest Talk».

10 причин інвестувати у Вінницьку область

  • Вигідне географічне розташування
  • Розвинений і диверсифікований промисловий сектор економіки
  • Велика кількість розвіданих корисних копалин промислового значення
  • Сприятливий бізнес-клімат і спрощене надання якісних адміністративних послуг
  • Різноманітність культурного і туристичного відпочинку
  • Високий науковий потенціал і найкращі висококваліфіковані кадри
  • Високий розвиток АПК та наявність потенціалу для зростання
  • Наявність стартових майданчиків для реалізації інвестиційних проектів
  • Репутація області як надійного та стабільного партнера
  • Наявність ексклюзивних рекреаційних ресурсів

Довідка.

Захід організовано урядовим Офісом із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest спільно з Вінницькою обласною державною адміністрацією. Захід є продовженням VІІІ Міжнародного інвестиційного форуму «Вінниччина - бізнес в центрі України».

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото у слайдері:

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: міжнародний інвестиційний форум Вінниця бізнес 
Матеріали по темі