Україна

Молдова скасувала екологічний збір для українських автоперевізників

13 вересня 2010, 12:49

Екологічний збір з іноземних автоперевізників на території Республіки Молдова скасований.

Про це повідомив міністр транспорту і дорожньої інфраструктури Республіки Молдова Анатолій Шалару під час зустрічі у Мінтрансі.

За його словами, були внесені відповідні зміни у закони Республіки Молдова, які зараз очікують на ухвалення парламентом.

Згідно з повідомленням, Україна і Молдова узгодили ряд проблемних питань, що стосуються взаємодії двох країн у сфері автоперевезень.

Друге проблемне питання, яке було вирішене під час зустрічі, стосується гармонізації розміру максимально допустимого навантаження на вісь вантажівок, що рухаються територією Молдови і України.

На території України цей показник становить 11 тонн, тоді як у Молдові - 8 тонн. Це приводило до великих витрат українських автоперевізників.

Як зазначив виконуючий обов`язки директора Союзу транспортників і шляховиків Молдови Євгеній Дацко, для вирішення цієї проблеми у парламенті Молдови зареєстрований законопроект, яким передбачено внесення змін до Податкового кодексу Республіки Молдова.

Ці зміни виключають норму про транспортний збір за надлишок ваги з іноземних перевізників, що рухаються габаритним транспортом.

Крім того, Молдова погодилася збільшити цей розмір до рівня українського - 11 тонн.

Також у ході зустрічі представники транспортних відомств обговорили проблему українських перевізників з митницею Придністров`я.

Згідно з повідомленням, за відсутність обов`язкової реєстрації вантажу на митниці Придністров`я до українських автоперевізників застосовують штрафні санкції на митних терміналах Молдови, що розцінюється Україною як дискримінація.

Учасники переговорів з боку Молдови поінформували, що серед зареєстрованих у молдавському парламенті законопроектів, які очікують на ухвалення, є відповідні зміни до законів.

Вказані зміни виключають необхідність реєстрації у Молдові вантажу, який рухається з України до Придністров`я. Молдавська делегація запевнила, що плата на митниці для іноземних перевізників буде такою ж, як й для молдавських.

Крім того, за підсумками зустрічі представників міністерств двох країн ухвалене рішення про надання Молдові додатково 2 тисяч українських дозволів "Євро-2" з оплатою дорожніх зборів.

Також Україна надала Молдові дозвіл на безпаритетне обслуговування молдавськими перевізниками двох регулярних автобусних маршрутів Дубосари-Одеса і Кишинів-Котовськ.

 

Економічна правда

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі