Події

«Молилися, що літак не впав на наші будинки»: мешканці сіл, де розбився СУ-27, розповіли про авіакатастрофу. Фото

17 жовтня 2018, 11:29

17 жовтня мешканці сіл Уланів та Пагурці Хмільникського району на Вінниччині оговтуються від вчорашньої авіакатастрофи, яка сталася на межі їх населених пунктів. На поле впав військовий винищувач СУ-27. Двоє загиблих – військові з України та США. З місцевого населення ніхто не постраждав.

«Це було прямо над нашими будинками. Літав, літав. Було його видно. Я ще жінці кажу, дивися, що виробляє. А він був низько, дуже гучний. А потім раз, на кілька секунд звук зник. Де він пропав?! Напевно щось з моторами сталося. Вони перестали робити. А потім знову звук появився. Літак перекидатися почав. Його почали пілоти відводити. Подалі від хат. І тут штопором пішов прямо за селом. Бах! Дим вверх пішов. Я через кілька десятків хвилин під’їхав туди, яма велетенська. І запчастини валяються майже по всьому полі. Мілкі-мілкі шматочки. Димилися. Ми всі стали, почали молитися. Бо не приведи Господь, щоб літак впав на наші помешкання», - розповів Вiнниця.info житель Пагурців Михайло.

Мешканці Уланова злякались, що літак падав на місцеву школу.

«Ми почули гул та свист. Потім вибух. Люди бачили, як літак перекрутився у повітрі та впав. Нас охопила велика паніка. Всі були переполохані. Все було, наче в кіно. Батьки подумали, що це сталося біля школи. Позбігалися туди. Приїхало багато поліцейських та військових. Прибуло дуже багато автомобілів. Там, де літак впав, дуже-дуже велика вирва», - зауважила Вiнниця.info місцева жителька Валентина Козлова.

Сьогодні у селах Уланів та Пагурцях спокійно, діти ходять до школи.

«До школи всі пішли у штатному режимі. Ніхто не панікує», - зазначили в уланівській школі.

Місце падіння літака огороджене. Там працюють спеціалісти. Слідчі поліції, криміналісти, група військових прокурорів продовжують огляд місця трагедії разом із представниками експертної комісії Міністерства оборони України та фахівцями авіаційно-технічної лабораторії.

Як відомо, у військовій прокуратурі відкрили кримінальне провадження за статтею 416 ККУ (порушення правил польотів або підготовки до них). На даний час на аеродромах в Миргороді і Староконстантинові вилучено льотну документацію та документи на літак. Наразі тривають допити свідків щодо обставин вильоту борта, його технічного стану на момент вильоту, даних об'єктивного контролю.

Винищувaч Су-27 із бортовим номером 70 нaлежaв 831 бригaді тaктичної aвіaції із Миргородa Полтaвської облaсті.

 

Вiнниця.info

Теги: Вінниччина мололися Су-27 
Матеріали по темі