Суспільство

МОН затвердило нові умови прийому на навчання до медичних закладів освіти

23 жовтня 2018, 10:48

 11 жовтня 2018 року Міністерство освіти і науки України затвердило нові нормативно-правові акти з питань прийому на навчання до медичних закладів вищої освіти у 2019 році.

Про це повідомляє МОЗ на своєму офіційному сайті.

Як змінюються умови вступу на медичні спеціальності з 2019 року. 

1. Новий перелік конкурсних предметів

Окрім української мови, для спеціальностей «Охорони здоров’я» профільними предметами є біологія або хімія (другий конкурсний предмет), фізика або математика (третій конкурсний предмет)

«Введення  фізики або математики як третього профільного предмета є одним з кроків на шляху до інтеграції української медицини в міжнародну практику.  Сучасна доказова медицина – точна природничо-наукова дисципліна, і лікарю необхідно мати знання з фізики, хімії, біології та математики. Окрім того, фізика та математика визначають логічне мислення та вміння аналізувати. У більшості європейських країн складання іспиту з цих предметів для вступу до медичного університету є поширеною практикою», – говорить заступник міністра Олександр Лінчевський.

2. 150 балів ЗНО

Щоби вступити на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів.

3. 130 балів для здобуття ступеня магістра з фармації

Для спеціальності «Фармація, промислова фармація конкурсний бал з профільних предметів має становити понад 130 балів.

«Нові умови дозволять відбирати в університет кращих абітурієнтів не лише  на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», а й на фармацію. Це важливо, адже рішення фармацевта та провізора також безпосередньо впливають на здоров’я пацієнта», – коментує Олександр Лінчевський.

Нові умови прийому  прийняті в рамках стратегії розвитку медичної освіти МОЗ України. Такі зміни спрямовані на поліпшення якості освіти лікаря.

Детальніше про стратегію медичної освіти ТУТ.

Вінниця.info

Теги: медичний заклад освіта міністерство 
Матеріали по темі