Культура

«Мона Ліза» Леонарда да Вінчі та «Соняшники» Ван Гога. У Вінниці діти малювали копії відомих шедеврів. Фоторепортаж

16 березня 2017, 17:25

 У вінницькій дитячій художній школі відкрилася виставка «Великі шедеври маленьких художників». Тут презентовано понад 50 картин репродукцій всесвітньовідомих шедеврів. Їх створили маленькі вінничани віком від 6 до 12 років.

Завідувач художньої школи Ярослава Бондар, розповідає, Вінниця.info, що дітям для завдання давалося 3 години. За цей час вони повинні були зробити репродукцію всесвітньовідомих картин. Найпопулярнішими шедеврами, які діти обрали для копіювання стала «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі, «Соняшники» Вінсента ван Гога, а також картини Пабло Пікассо, Амедео Модильяні та інші.

«Завдання вони виконували на аркушах формату А4. Ми вирішили дати дітям відомі впізнаванні картини на копіювання. А вони вже самі обирали з роздруківок, кого хотіли б намалювати. Були запропоновані картини різних жанрів - портрет, натюрморт, пейзаж…  Цей проект вчить дітей не боятися малювати багатопредметні та складні малюнки. Діти підбирали колір, будували композицію, так само, як будували художники. І вже на прикладі відомих художників, вчилися композиційних основ, вчилися розміщувати зображення на листочку, вивчали пропорції », - розповідає викладач художньої школи.

12-річна вінничанка Яна Смоляр обрала для репродукції картину Вінсента ван Гога «Соняшники».

«Я перемальовувала картину Ван Гога «Соняшники». Мені вона сподобалася, тим що на ній яскраві кольори, є квіти, а я їх дуже люблю. Тому і вирішила обрати саме її. Мені здається, моя картина схожа, до тієї яку намалював художник. В майбутньому хочу зробити репродукцію портрету або натюрморту з фруктів, можливо пейзаж», - каже дівчина.

8-річна Софія Ящук вирішила намалювати «Мону Лізу» Леонарда да Вінчі.

«В школі навчаюся, вже 2 роки. Коли нам дали на вибір картини, то я вирішила намалювати Мону Лізу, бо вона дуже гарна. Намалювала її за два уроки. Мені дуже сподобалося», - каже учениця.

Відвідати виставку вінничани можуть до 20 березня.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: картини Ліза 
Матеріали по темі