Політика

Мова на часі!

1 березня 2019, 16:17

Верховна Рада розпочала розгляд у другому читанні проекту закону про забезпечення функціонування української мови як державної – повідомляє парламентське видання «Голос України».

«В умовах боротьби за Україну і за незалежність мова набуває першочергового безпекового значення. І це питання не тільки ідентичності, це питання не тільки історії, це питання також і безпеки, української національної безпеки. І ми не дозволимо збити нас з нашого шляху, не дозволимо звести нас на манівці. Нас ніхто не зупинить на шляху до утвердження української держави і українського майбутнього», – сказав Голова Верховної Ради Андрій Парубій.

5c793fa0337da_original_w859_h569.jpg

Голова парламенту наголосив, що закон про функціонування української мови, як державної є фундаментальною основою буття держави і нації.

«Ми маємо історичний шанс повернути справедливість, яку сотні років чекали українці», – сказав А. Парубій та зазначив, що мови національних меншин захищатимуться окремим законодавством.

Представляючи законопроект, голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький зазначив, що 85% українців вважають українську мову рідною, проте ми єдина країна в нашому регіоні, яка на сьогодні не має закону про захист державної мови.

«Його має Польща і тому вона не говорить російською чи німецькою, бо була колонією і Росії, і Німеччини. Його мають країни Балтії, його має Словаччина», – зауважив він.

Голова комітету підкреслив, що мовний законопроект не тільки не розділяє, а навпаки -- об'єднує суспільство, бо задовольняє потреби мільйонів українців на сході країни, яких насильно русифікували, але які тепер хочуть вивчати українську мову. Також він жодним чином не обмежує права національних меншин, оскільки протягом шести місяців Уряд подасть законопроект про захист мов національних меншин.

М. Княжицький зазначив, що під час підготовки до другого читання до законопроекту було подано 2 тисячі 82 правки, з яких 1233 пропозиції було відхилено, а інші враховано повністю, частково чи в редакції комітету.

Зрозуміло, що за одне засідання парламент не прийме остаточного рішення. Тому розгляд мовного законопроекту буле продовжений наступного сесійного тижня.

Матеріал газети «Голос України»

Теги: мова ВР закон 
Матеріали по темі