Здоров‎’‎я

МОЗ оновило алгоритм лікування хворих на коронавірус

31 березня 2020, 16:47

28 березня в Міністерстві охорони здоров’я затвердили новий алгоритм лікування громадян, котрі захворіли на COVID-19. Відтепер стаціонарне лікування обов’язково надаватимуть пацієнтам в середньому або тяжкому стані, у яких підозрюють або підтвердили захворювання на коронавірус, людям з ознаками пневмонії або дихальної недостатності та громадянам, які належать до групи ризику, незалежно від важкості їхнього стану.

Про це повідомляють на Урядовому порталі.

Згідно з зазначеними в наказі стандартами, госпіталізація за клінічними критеріями показана хворим з підозрою або підтвердженим COVID-19 при:

 1. Стані середньої тяжкості і тяжкому: ознаки пневмонії та/або дихальної недостатності (збільшення частоти дихальних рухів вище фізіологічної норми, кровохаркання, показник SpO2 при вимірюванні пульсоксиметром ≤ 93%) за наявності рентгенологічно підтвердженої пневмонії;
 2. Наявності клініко-інструментальних даних гострого респіраторного дистрес-синдрому (ГРДС);
 3. Наявності клініко-лабораторних даних сепсису та/або септичного шоку (синдрому системної запальної відповіді);
 4. Наявності клініко-лабораторних даних органної/системної недостатності окрім дихальної;
 5. Пацієнтам, незалежно від тяжкості стану, які відносяться до групи ризику розвитку ускладнень:
 • тяжкий перебіг артеріальної гіпертензії;
 • декомпенсований цукровий діабет;
 • імуносупресивні стани;
 • тяжка хронічна патологія дихальної та серцево-судинної систем;
 • ниркова недостатність;
 • аутоімунні захворювання;
 • тяжкі алергічні хвороби;
 • цереброваскулярні захворювання в стадії декомпенсації;
 • онкологічні захворювання.

6. Пацієнтам, незалежно від тяжкості стану, в яких відзначається підвищення температури вище 38 °С, що погано піддається корекції (тимчасове, не більше ніж на 1-1,5 години зниження на тлі прийому жарознижуючих препаратів з наступним її підвищенням).

Після прибуття пацієнта до закладу охорони здоров’я проводиться медичне сортування: за тяжкістю захворювання, необхідністю починати заходи медичної допомоги та наявністю ТГРС (тяжкого гострого респіраторного синдрому), пов’язаного з COVID-19.

Залежно від стану хворого та його класифікації спеціалісти надають відповідну медичну допомогу. Всім пацієнтам з COVID-19, які перебувають на стаціонарі, проводять профілактику загальних ускладнень.

Вагітні жінки з підозрою на COVID-19 мають бути госпіталізовані у спеціалізований стаціонар, уся терапія має проводитися з урахуванням стандартів ведення вагітності.

Усі відповідні стандарти затверджено наказом про «Організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)». Вони ґрунтуються на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, оновлених після поширення хвороби за межі Китаю, та є адаптованими до потреб системи охорони здоров’я України.

Наказ підписав вже колишній Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець.

Довідково

Легкий перебіг захворювання характеризується:

- невисокою гарячкою (до 38°С), що добре контролюються прийомом жарознижуючих препаратів;

- нежиттю;

- сухим кашлем без ознак дихальної недостатності (таких як утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання);

- відсутністю шлунково-кишкових проявів (нудота, блювання та/або діарея); відсутністю змін психічного стану (порушення свідомості, млявість).

Варто зазначити, що у Вінниці медики розробили власний протокол лікування хворих на коронавірус, не дочекавшись центрального. В Міністерстві охорони здоров’я його затвердили.

Станом на ранок 31 березня на Вінниччині підтвердили 36 випадків захворювання на COVID-19.

Вінниця.info

Теги: коронавірус МОЗ алгоритм 
Матеріали по темі