Суспільство

МОЗ повідомляє, що шахраї продають незареєстрований препарат для лікування судин

8 липня 2019, 15:41

В Україні шахраї продають незареєстрований препарат «Normalize», прикриваючись розпорядженнями Міністерства охорони здоров’я. Насправді цей препарат навіть не має державної реєстрації, тобто продається незаконно. Тому МОЗ не рекомендує, і не продає його через мережу «своїх» аптек і взагалі не існує аптек МОЗ України.

«Шахраї створили різні тематичністорінки для торгівлі незаконним препаратом. За досить низьку ціну (від 1 до 49 гривень) зловмисники обіцяють нормалізацію тиску, усунення гіпертонії за 1 курс, відновлення судин і захист від інфаркту й інсульту. Але це все неправда», - наголошують на сайті МОЗ.

Чому не варто вірити цій рекламі

Препарат «Normalize» продають незаконно. В Україні можна продавати лише ті ліки, що пройшли спеціальну перевірку і отримали державну реєстрацію. У Державному реєстрі лікарських засобів України http://www.drlz.com.ua/ цього препарату немає.

МОЗ України не рекомендувало це препарат, а 93% його вартості не компенсується з держбюджету.

Не існує онлайн-аптек МОЗ України - ні конкретної аптеки, ні мережі аптек. Не варто замовляти ліки поштою. Згідно з законом, торгівля лікарськими засобами здійснюється виключно через аптечні заклади і не може здійснюватися дистанційно та шляхом електронної торгівлі, а також поштою і через будь-які заклади, крім аптечних, та поза ними (п. 27 Ліцензійних умов, затверджених постановою КМУ 30.11.2016 № 929).

МОЗ України закликає бути обачними і не піддаватись на провокації зловмисників.

Повідомити про ймовірний фальсифікат чи неякісний лікарський засіб можна за формою Держлікслужби: https://bit.ly/2XxVbEM

Вінниця.info

Теги: лікарня захворюваність кардіоцентр  
Матеріали по темі