Суспільство

МОЗ визначив вимоги до обсерваторів, які мають створити в областях

3 квітня 2020, 17:44

В Міністерстві охорони здоров’я затвердили тимчасові рекомендації щодо облаштування спеціалізованих закладів, призначених для обсервації на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. Заклади призначені для ізоляції та медико-санітарного спостереження за особами, які підлягають госпіталізації до обсерваторів. Відомо, що особи, які прибули з за кордону повинні перебувати на обсервації 14 діб.

Документ опубліковано на сайті МОЗ.

Обсерватори можуть бути утворені в будь-яких закладах в яких є можливість забезпечити дотримання наступних вимог:

  • наявність у кожній кімнаті/номері санітарної кімнати (душова кабіна, туалет, умивальник);
  • наявність централізованого господарсько-питного водопостачання;
  • можливість знезараження стічних вод на місцевих (локальних) каналізаційних очисних спорудах або перед скидом стічних вод у централізовану систему каналізації;
  • придатність для очищення і дезінфекції матеріалів для оздоблення кімнат/номерів та меблів;
  • наявність майданчику для знезараження транспорту;
  • наявність майданчику з твердим покриттям та захистом від опадів для розміщення ємностей для збирання твердий побутових відходів.

В обсерватор направляються особи, яким не встановлено діагноз коронавірусна хвороба (COVID-19), на строк 14 календарних днів (тривалість інкубаційного періоду).

Заповнення поверхів і кімнат обсерватору проводиться, за можливості, одночасно. У разі послідовного прибуття осіб, які направляються на обсервацію, їх розселяють за часом надходження, за можливості, невеликими групами із застосуванням запобіжних заходів, щодо уникнення їх контакту з іншими особами, які підлягають обсервації. В одній кімнаті можуть розміщуватись до 4- х осіб (члени однієї сім’ї або, за згодою, особи однієї статі).

Харчування осіб, які перебувають на обсервації, відбувається безпосередньо в кімнатах, в яких вони перебувають.

Для харчування використовується одноразовий посуд, який після використання знезаражується та утилізується, або багаторазовий посуд, який після використання повинен бути знезаражений.

Персонал обсерватору доставляє продукти харчування до дверей кімнат.

Приміщення обсерватору повинно бути розділено на «чисту» та «брудну» зону, які розділяються дверима, що щільно зачиняються. Обслуговуючий персонал, який перебуває в обсерваторі, розміщується в «чистій» зоні

Організацію і координацію проведення протиепідемічних заходів в обсерваторах забезпечують керівники обсерваторів.

В обсерваторах забезпечується цілодобова охорона. Співробітники охорони повинні бути забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту та проінструктовані щодо заходів безпеки.

На територію та в будівлю обсерватору забороняється допуск осіб, які не задіяні в забезпечені роботи обсерватора, в тому числі родичів.

Обсерватор працює цілодобово. Обслуговуючий персонал, який працює в обсерваторі та контактує з особами, що перебувають в обсерваторі, до завершення періоду обсервації не залишає межі обсерватору.

В обсерваторі проводиться спостереження медичними працівниками з метою виявлення осіб з симптомами коронавірусної хвороби (COVID-19).

Медичний працівники двічі на добу здійснює термометрію з опитуванням осіб, що перебувають в обсерваторі.

При виявленні в обсерваторі хворого з симптомами коронавірусної хвороби (COVID-19) його переводять до закладу охорони здоров’я, визначеного структурним підрозділом з охорони здоров’я обласної державної адміністрації. Контактних осіб ізолюють в окремих кімнатах. При підтвердженні діагнозу коронавірусної хвороби (COVID-19), всі контактні особи переводяться в ізолятори. У приміщенні, де перебував хворий з контактними, та коридорах проводиться заключна дезінфекція.

Для всіх хто проживав у кімнаті з хворим збільшується тривалість обсервації на строк інкубаційного періоду (14 днів) з моменту госпіталізації хворого і проведення заключної дезінфекції в приміщенні обсерватору.

Відходи, які утворюються в кімнатах обсерватора повинні розглядатись як категорія В - епідемічно небезпечні медичні відходи.

Як відомо, станом на 10.00 годину 3 квітня у Вінницькій області лабораторно-підтверджено 61 випадок коронавірусної хвороби COVID-19. Серед захворілих 6 дітей.

У Вінниці з-за кордону повернулися 224 людини. Зараз вони перебувають під наглядом медичних працівників, які взяли в них підписану згоду на самоізоляцію на 14-денний період.

Вiнниця.info, фото – ілюстративне

Теги: обсервація карантин 
Матеріали по темі